REKLAMAeWinner Banner

Piąty zawodnik drugiej ligi oraz młody Australijczyk z kontraktami. Znamy skład „Gryfów”!

Andreas Lyager

Andreas Lyager (fot. Patryk Kowalski)

W restauracji na trybunie głównej Stadionu Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Sportowej 2 włodarze ZKS Polonii podczas spotkania z dziennikarzami przekazali informacje dotyczące przyszłorocznego składu.

Beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz nie zdecydował się na duże zmiany w kontekście tegorocznych rozgrywek. Jerzy Kanclerz zatrzymał paru zawodników, którzy stanowili mistrzowski team w 2. Lidze Żużlowej - m.in. Dimitriego Bergé, Kamila Brzozowskiego, Josha Grajczonka, a także duet, który miał ważne umowy czyli Valentin Grobauer i Matic Ivačič.

Bardzo szybko przekazano wieści dotyczące nowych twarzy w zespole spod znaku Gryfa. Zarząd doprowadził do finalizacji rozmów z Davidem Bellego oraz Kaiem Huckenbeckiem, a ponadto ściągnięto Mateusza Błażykowskiego z Car Gwarant Startu Gniezno. W kuluarach mówiło się, że do drużyny dołączyć może jeszcze Andreas Lyager, a także Mateusz Tonder, o czym zresztą mówił nam Jerzy Kanclerz.

Dziś już wiemy, że wspomniany Lyager zdecydował się przenieść do wyższej klasy rozgrywkowej i związać się z bydgoskim klubem. W przyszłym roku reprezentant Danii będzie mógł pełnić rolę rezerwowego w Nice 1. Lidze Żużlowej pod numerem ósmym oraz szesnastym. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby piąty zawodnik najniższego szczebla w Polsce przebił się także do podstawowego składu. W minionych rozgrywkach w 2. Lidze Żużlowej debiutujący w gronie seniorów jeździec wykręcił 113 punktów z pięcioma bonusami w 53 biegach. Taki rezultat dał mu średnią biegową 2.226 i wysokie, bowiem piąte miejsce. Żużlowiec bardzo dobrze zaprezentował się na bydgoskim torze podczas niedawnych Międzynarodowych Mistrzostw Bydgoszczy, w których to trzynaście punktów dało mu miejsce w czołowej trójce, a po porażce w biegu dodatkowym z Dimitrim Bergé musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Umową na okres trzech sezonów związał się także Brayden McGuinness, który w ostatnich tygodniach spędził wiele czasu w Europie i próbował znaleźć angaż m.in. w lidze polskiej. W styczniu Australijczyk w swoim kraju wywalczył szóste miejsce w młodzieżowym czempionacie, a później ścigał się m.in. w Niemczech, na Słowenii, na Węgrzech, a także i w Polsce - wystąpił w Grudziądzu oraz w Gdańsku w turniejach z cyklu Nice Cup 2V. Na obiekcie MRGARDEN GKM-u w trzech biegach wykręcił sześć punktów, zaś na torze nad morzem sześciu startach zapisuje przy swoim nazwisku szesnaście oczek.

Jerzy Kanclerz przyznał, że prowadzone są rozmowy z Mateuszem Tonderem i wszystko zmierza w kierunku finalizacji. Ponadto przekazano, że Kamil Brzozowski będzie kapitanem.

Kadra ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz na sezon 2020
Seniorzy:
Dimitri Bergé (Francja) (ur. 1996)
David Bellego (Francja) (ur. 1993)
Kamil Brzozowski (ur. 1987)
Josh Grajczonek (ur. 1990)
Valentin Grobauer (Niemcy) (ur. 1994)
Kai Huckenbeck (Niemcy) (ur. 1993)
Andreas Lyager (Dania) (ur. 1997)
Brayden McGuinness (Australia) (ur. 2000)
Matic Ivačič (Słowenia) (ur. 1993)

Juniorzy:
Mateusz Błażykowski (ur. 2000)
Mateusz Jagła (ur. 1999)
Tomasz Orwat (ur. 1999)

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9434 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl