REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Car Gwarant Start Gniezno z nowym zawodnikiem!

Philip Hellström-Bängs

Philip Hellström-Bängs (fot. Wojta Zavřel)

Z początkiem roku kadra Car Gwarant Startu Gniezno wzbogaciła się o nowego zawodnika. Do drużyny dołączył Szwed Philip Hellström-Bängs, który w listopadowym okienku transferowym parafował umowę na występy w Polonii Piła.

Ostatecznie, zespół Polonii nie przystąpił do procesu licencyjnego i nie wystąpi w drugiej lidze, a kontrakty młodego reprezentanta Trzech Koron i trójki innych żużlowców zostały rozwiązane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego.

Decyzja ta potwierdzona została stosownym komunikatem, co dało czwórce poszkodowanych zawodników możliwość zawarcia nowych umów na sezon 2020.

Philip Hellström-Bängs skończy w tym roku 17 lat. Ma za sobą krótką przygodę w lidze polskiej – w ubiegłym roku oglądaliśmy go w barwach Euro Finannce Polonii Piła. Na drugoligowym froncie wystąpił w trzech spotkaniach osiągając średnią 0,917/bieg.

Szwed miał okazję zaprezentować się już publiczności w Gnieźnie – 28 września ubiegłego roku wziął udział w turnieju kończącym karierę Krzysztofa Jabłońskiego. W trzech wyścigach zdobył dwa oczka i sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji. Warto dodać, że starszy z braci Jabłońskich opiekuje się silnikami Szweda.

W sezonie 2020 będzie miał okazję zdobywać kolejne doświadczenie na polskich torach jako zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno. Umowa zawarta została na dwa lata. W swojej ojczyźnie – również przez najbliższe dwa lata – reprezentować będzie barwy Masarny Avesta. Jego klubowym kolegą w rozgrywkach Elitserien jest między innymi gnieźnianin Oskar Fajfer.

Źródło: startgniezno.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.842 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl