REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Kolejne zmiany w regulaminie. Obostrzenia dla żużlowców spoza kadry

Przemysław Pawlicki

Przemysław Pawlicki (fot. Łukasz Wilk)

Nowy sezon żużlowy przyniesie zmiany w regulaminach, w tym także w Regulaminie Zawodów Motocyklowych Polskiego Związku Motorowego. Jedną z nowości będzie nowa godzina, do której drużyna gości musi zgłosić skład drużynie gospodarzy i podmiotowi zarządzającemu.

Podawanie składów w zawodach ligowych będzie odbywać się wzorem lat ubiegłych. Drużyny przesyłają swoje składy do podmiotu zarządzającego i do drużyny przeciwnej najpóźniej 3 dni przed datą meczu. Zmienia się godzina, do której drużyna gości musi zgłosić skład gospodarzowi meczu. Od sezonu 2020 zespół przyjezdny musi wysłać zgłoszenie do godz. 14:00 (poprzednio do 14:30). Drużyna gospodarzy ma czas do godz. 15:00 (tak, jak poprzednio). O taką zmianę wnosili m.in. trenerzy w związku z wprowadzeniem nowej tabeli wyścigów.

Inne nowości z RZM-ot:
– powołanie do Kadry Narodowej Polski w sporcie żużlowym jest niezbędne, by zawodnik mógł uczestniczyć w zawodach rangi mistrzostw Świata i Europy, Pucharu Świata oraz Europy, a także spotkań międzypaństwowych (począwszy od 2021).
– zmianie uległ przepis dotyczący przypadków, gdy u zawodnika stwierdzono pozytywny wynik badania na obecność w organizmie alkoholu lub środków odurzających – zawodnik taki jest wykluczony do końca zawodów, co równoznaczne jest z otrzymaniem „czerwonej kartki”.
– wyszczególnione zostały także przepisy o teamach zawodników, w skład których podczas zawodów nie mogą wchodzić członkowie zarządów, rad nadzorczych, komisji rewizyjnych klubów uczestniczących w zawodach i pracownicy klubu za wyjątkiem mechaników klubowych. Dodatkowo wszystkie osoby wchodzące w skład ekipy zawodnika muszą być pełnoletnie, za wyjątkiem aktualnych adeptów szkółki żużlowej klubu, posiadających stosowną zgodę opiekunów prawnych na pełnienie funkcji w zawodach. Wszystkie osoby z teamu zawodnika oraz osoby urzędowe i funkcyjne muszą być wyszczególnione imiennie w zgłoszeniu do zawodów.
– podkreślone zostały także obowiązki spikerów/prezenterów oraz tzw. „wirażowych”. Ci pierwsi muszą przestrzegać zapisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w tym reagować w przypadkach incydentów na widowni (ekspozycja niedozwolonych transparentów lub skandowanie niedozwolonych haseł. W przypadkach zagrożeń bezpieczeństwa powinni przekazywać stosowne komunikaty organizatora. Wirażowi z kolei w przerwach technicznych zobowiązani są do oczyszczenia krawężnika wewnętrznego toru, celem poprawy jego widoczności.

Źródło: speedwayekstraliga.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9508 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl