Oficjalnie: Wiemy już, kto zastąpi Hancocka w Grand Prix!

Greg Hancock

Greg Hancock (fot. Jarosław Pabijan)

Koniec krótkiej sagi dotyczącej wątku - kto zastąpi Grega Hancocka w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Dziś opublikowano nazwisko nowego uczestnika tego elitarnego grona mistrzostw świata.

W ostatnich dniach trwała mocna dyskusja, kto powinien zastąpić amerykańskiego żużlowca. Najpoważniejszym kandydatem wydawał się być pierwszy rezerwowy cyklu FIM Speedway Grand Prix - Martin Smolinski, choć niemiecki serwis Speedweek donosił, że promotor może powołać nowego zawodnika w ramach stałej dzikiej karty. Wielu wierzyło, że otrzyma ją Indywidualny Mistrz Europy - Mikkel Michelsen, który zdaniem środowiska wniósłby znacznie więcej do walki o medale.

Dziś już wiemy, że decyzja zapadła i w miejsce Hancocka pojedzie Martin Smolinski! - Muszę wyrazić szacunek Gregowi. To bardzo smutne dla niego i jego rodziny. To bardzo smutne, że wycofuje się z wyścigów, w końcu to czterokrotny mistrz świata. Chciałem się dostać do Grand Prix, ale nie w ten sposób. Zawsze trudno jest walczyć z rakiem. Moja mama również miała raka piersi, a kiedy zmarła, miałem zaledwie czternaście lat, a walczyła z tym dwa lata. To był trudny okres w moim życiu - mówi Smolinski na łamach speedwaygp.com.

Przesunięcie Niemca do roli stałego uczestnika cyklu Grand Prix nie wywołuje obowiązku powołania nowego kwalifikowanego rezerwowego. Będzie ich o jednego mniej, a to z kolei oznacza, że teraz pierwszym zapasowym zawodnikiem pozostaje Mikkel Michelsen, a drugim - Bartosz Smektała. Trzej pozostali to: Anders Thomsen, Pontus Aspgren i Dimitri Bergé.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8755 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl