PGE Ekstraliga bez obcokrajowców?! Radykalny pomysł Stępniewskiego

Wojciech Stępniewski

Wojciech Stępniewski (fot. Łukasz Wilk)

Przynajmniej cztery tygodnie opóźnienia czekają rozgrywki PGE Ekstraligi. Po środowym komunikacie wiemy, że najlepsza żużlowa liga świata w najlepszym wypadku wystartuje 1 maja. Pod uwagę brane są jednak warianty o wiele gorsze – i ich bardziej radykalne rozwiązania.

Piątkowe mecze czwartej kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy truly.work Stalą Gorzów a Eltrox Włókniarzem Częstochowa i Speed Car Motorem Lublin a PGG ROW-em Rybnik – to na ten moment najbliższe spotkania w kalendarzu najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie można dziś stwierdzić, czy te mecze faktycznie się odbędą – choć patrząc na ruchy w innych krajach (między innymi odwołanie wszystkich imprez żużlowych w Wielkiej Brytanii do 15 czerwca), ciężko o optymizm.

W Polsce rozważane są bardzo różne scenariusze przeprowadzenia tegorocznych rozgrywek. Jeden z najbardziej radykalnych zakłada, że w przypadku, gdyby epidemia została opanowana w Polsce szybciej niż w innych żużlowych krajach lub zmusiła do jechania w kilku państwach tego samego dnia, liga mogłaby ruszyć tylko z udziałem zawodników mieszkających w naszym kraju! – Wbrew pozorom te ligi nie mają aż tak źle przy zmianie formatu rozgrywek. Przy zmianie formatu drużyn jesteśmy w stanie nawet to zrobić praktycznie wyłącznie Polakami, mając jeszcze w zanadrzu wielu juniorów – uzasadniał Wojciech Stępniewski w wypowiedzi dla telewizji TVN.

Czy to wypaczyłoby rozgrywki? Z pewnością tak, a najbardziej ucierpiałyby kluby, które mają w kadrze tylko dwóch polskich seniorów i mocnego obcokrajowca pod numerem 8 – Betard Sparta Wrocław i PGG ROW Rybnik. To jednak pokazuje, jak trudna jest sytuacja i jak duże problemy w 2020 roku mogą mieć wszelkie rozgrywki sportowe.

Co sądzisz o tym, by w ostateczności PGE Ekstraliga pojechała bez obcokrajowców?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8172 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl