Początek radykalnych kroków. Pierwsza z lig odwołana w całości!

Kevin Wölbert - Wölfe Wittstock oraz Martin Smolinski - AC Landshut

Kevin Wölbert - Wölfe Wittstock oraz Martin Smolinski - AC Landshut (fot. Niklas Breu)

Podczas, gdy na przykład w Polsce i Szwecji trwają rozmowy i ustalenia dotyczące rozwiązań, które umożliwiłyby odjechanie lig, w jednym z krajów została podjęta już radykalna decyzja. Pierwsza z europejskich lig zostaje w dniu dzisiejszym całkowicie odwołana.

W Polsce rozważane są różne opcje. Dziś na naszym portalu mogliśmy przeczytać wypowiedzi Wojciecha Stępniewskiego na temat rozwiązań jazdy bez kibiców, a nawet zamknięcia PGE Ekstraligi dla obcokrajowców. W Szwecji również się nie poddają i pracują nad wyjściem z sytuacji, które umożliwi w 2020 przeprowadzenie Bauhaus-ligan (dawniej Elitserien). 

Dziś (2 kwietnia) pierwszy kraj postanowił posunąć się do radykalnych kroków. Na miesiąc przed terminowym startem Bundesligi, Niemcy zdecydowali się całkowicie odwołać ligowe zmagania na sezon 2020. Decyzja tłumaczona jest dobrem klubów i zapewnieniu ich dalszego istnienia.Aktualne sytuacje mogłyby źle wpłynąć na ich sytuacje finansowe. Ponadto wzięty pod uwagę został dostęp zawodników zagranicznych, który w niepewnej przyszłości może być niemożliwy.

W razie unormowania się sytuacji, Niemcy nie wykluczają wprowadzenia jednorazowego, innego sposobu na wyłonienie mistrza kraju. Możliwe, że w grę wchodzić będzie rozegranie np. czwórmeczu z udziałem wszystkich czterech zespołów, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej Speedway Bundeslidze. Przypomnijmy, że inauguracja czempionatu naszych zachodnich sąsiadów miała odbyć się 1 maja. Mistrza mieliśmy poznać zaś 10 października. W planie było odjechanie dwunastu spotkań.

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8886 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl