Oficjalnie: eWinner 1. Liga głównie w soboty. Znamy datę startu!

Mateusz Cierniak (kask niebieski)

Mateusz Cierniak (kask niebieski) (fot. Sebastian Siedlik)

Soboty w sezonie 2020 staną pod znakiem eWinner 1. Ligi Żużlowej. Bezpośrednie zaplecze PGE Ekstraligi wystartuje w drugi weekend lipca. Do ustalenia wciąż pozostaje wiele.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że start eWinner 1. Ligi Żużlowej orientacyjnie zaplanowano na połowę lipca. Teraz znamy już ostateczny termin. Środkowy poziom rozgrywkowy ruszy w sobotę 11 lipca – 29 dni po PGE Ekstralidze. Runda zasadnicza potrwa do 10 października.

Sobota będzie zresztą podstawowym dniem zmagań pierwszoligowców przez cały sezon. Dwa spotkania, które zgodnie z najnowszą umową transmitować będzie Canal+, zobaczymy właśnie w ten dzień, wstępnie o godzinach 16:30 i 19:00. To dobra informacja dla zawodników, którzy dzięki instytucji „gościa” chcieliby łączyć starty w dwóch klubach. Na razie oficjalnie jedynym takim żużlowcem jest Grzegorz Walasek.

Co z pozostałymi meczami? Tutaj nadal trwają prace nad znalezieniem optymalnego wariantu. To samo dotyczy formatu rozgrywek – liczba spotkań jest uzależniona od sytuacji Lokomotivu Daugavpils oraz od tego, czy GKSŻ i kluby zdecydują się na fazę play-off. Na ten moment Łotysze deklarują chęć jazdy. Praktycznie pewne jest także utrzymanie reguły o awansu i spadku.

Ponadto start rozgrywek musi zatwierdzić rząd. – Musimy dokończyć kompletowanie dokumentów, które w przyszłym tygodniu złożymy z wnioskiem do ministerstwa o zgodę na start sezonu. To dotyczy nie tylko ligi, ale też imprez towarzyszących, imprez pod egidą FIM, FIM Europe czy PZM – informował w środowym programie „Dobry wieczór sport” przedstawiciel GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7853 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl