REKLAMAeWinner Banner

Dyrektor TVP Sport: Gdy usłyszałem propozycję włodarzy, spadłem z krzesła

TVP Sport

TVP Sport (źródło: TVP)

Wszystko wskazuje na to, że jedynymi transmisjami zawodów żużlowych na antenie Telewizji Polskiej będą mecze Żużlowej Reprezentacji Polski. Na pewno, przynajmniej w tym roku, nie będzie na TVP Sport meczów eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Prawa do transmisji zaplecza PGE Ekstraligi na lata 2020–2024 nabył Canal+. To oznacza, że mecze z udziałem m.in. mistrza świata z 2012 roku – Chrisa Holdera, wicemistrza Europy z 2014 – Petera Kildemanda czy indywidualnego wicemistrza świata juniorów '16 – Krystiana Pieszczka ujrzymy na antenie nSport+. Początkowo w środowisku mówiło się, że spotkania tej klasy rozgrywkowej trafią na antenę TVP Sport. Tak się ostatecznie nie stało, a jak mówi dyrektor stacji – Marek Szkolnikowski w wywiadzie z weszlo.com, oferta miała być, łagodnie mówiąc, niesatysfakcjonująca.

Jeśli chodzi o pierwsza ligę, rozmowy były, ale bardzo szybko się skończyły. Gdy usłyszałem propozycję włodarzy, spadłem z krzesła i powiedziałem „dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani”. TVP Sport jest anteną otwartą, dostępną w każdym domu, oglądalności są wyższe. Przykład PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, która zwiększyła oglądalność dziewiętnastokrotnie po tym, jak przestała być w nc+, a zasięg nc+ wcale nie jest dziewiętnaście razy mniejszy. Dajemy ekspozycję. Możliwość, żeby reklamowali się sponsorzy, miasta, kluby się pokazywały, budowały swoje marki. Chodzi tutaj o zarządzanie długofalowe i strategiczne.

W ostatnim sezonie na antenie TVP Sport mogliśmy oglądać m.in. mecze Żużlowej Reprezentacji Polski. Nic więc dziwnego, że stacja ta cały czas idzie w parze ze speedwayem i mniej więcej można się spodziewać, czym uświadczyłaby nas ta stacja. – Żużel jako środowisko musi zrozumieć, że nie może mieć dwóch rzeczy naraz. Albo chce mieć pieniądze, albo chce mieć zasięg. Według mojej wiedzy pieniądze to rozwiązanie doraźne, a zasięg i wspólne budowanie produktu to rozwiązanie na wiele, wiele lat. To robimy z ligą piłkarzy ręcznych.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3376 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl