REKLAMAeWinner Banner

Rząd pracuje nad rozwiązaniem wpuszczania kibiców na stadiony!

Kibice GKM-u Grudziądz

Kibice GKM-u Grudziądz (fot. Łukasz Wilk)

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Zniesione zostaną niektóre przepisy dotyczące maseczek, a także otwarte zostaną: kina, teatry, siłownie, salony masażu. A co ze sportem i kibicami?

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych: kina, teatry, opery, balety, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów. Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny. Pojawiła się także informacja, że można organizować koncerty plenerowe z udziałem maksymalnie 150 osób.

Podczas środowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zadano pytanie o możliwość wpuszczania kibiców na stadiony. Dotyczyło ono akurat rozgrywek piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, choć przypuszczać można, że podobne rozwiązania zostaną zastosowane również w PGE Ekstralidze.

Morawiecki przyznał, że od wielu tygodni Ministerstwo trwają rozmowy dotyczące tych rozgrywek, ale i również 1. oraz 2. ligi. Potwierdził również, że czynione są prace nad odpowiednim protokołem, który zapewniłby jakąkolwiek obecność kibiców na stadionach piłkarskich, ale na pewno nie w pełnym wymiarze. Przypominał, że taka sytuacja jest niemożliwa, ponieważ gdyby wśród wielotysięcznej publiczności zalazła się jedna zarażona osoba, jest ona zdolna do przetransmitowania choroby na wiele innych osób w zaledwie kilka chwil, a to spowodowałoby kolejne komplikacje.

Morawiecki dodał, że wkrótce będzie miał dobre informacje dla kibiców, ale na razie wciąż wiele tematów zostało do omówienia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Wierzymy, że podobne rozwiązania zostaną zastosowane dla PGE Ekstraligi i jeśli nie od pierwszej, to już od drugiej kolejki część fanów „czarnego sportu” zawita na trybuny. Tym bardziej, iż Ryszard Czarnecki zdradził niedawno, że jest plan na „odmrażanie” sportu, a informacja o rozmowach „ze związkami sportowymi” (w liczbie mnogiej) pojawiła się także na rządowej stronie internetowej.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9093 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl