REKLAMAeWinner Banner

Seria transferów last minute w Poznaniu. Ładziński: Nowy skład skrojony na ten czas i na ten budżet, jaki teraz mamy

Marcel Kajzer

Marcel Kajzer (fot. Krzysztof Szpak)

Mała rewolucja dotknęła skład specHouse PSŻ-u Poznań. Na kilka dni przed sezonem klub poinformował, że kadrę opuściło aż czterech żużlowców. Powstałą lukę załatało sześć nowych nazwisk.

W żółto-czarnych barwach nie pojadą przypisywani do pierwszego składu Nick Morris, Nicklas Porsing i Robert Miśkowiak, a także stanowiący od paru sezonów głęboką rezerwę Duńczyk Jason Jørgensen. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, taka decyzja miała podłoże wyłącznie finansowe. Globalne wydarzenia sprawiły, że poznański ośrodek żużlowy, tak jak wiele innych, działa w tym roku z ograniczonymi środkami.

– Koronawirus spowodował, że musieliśmy bardzo drastycznie ograniczyć stawki. W efekcie mamy trochę inny skład, niż był zaplanowany, ale w moim odczuciu nawet bez tych zawodników nie jest on jakiś bardzo słaby. Jest po prostu skrojony na ten czas i na ten budżet, jaki teraz mamy. Myślę, że nasza drużyna jeszcze wielu w tym sezonie zaskoczy – powiedział naszemu korespondentowi prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla, Arkadiusz Ładziński.

W zamian do kadry zespołu dołączyło sześciu nowych żużlowców. Trzech z nich pojawiło się w stolicy Wielkopolski dzięki umowie o współpracy z ekstraligową Stalą Gorzów. To młodzieżowiec Wiktor Jasiński oraz dwaj obcokrajowcy: Filip Hjelmland i Marcus Birkemose. Formację juniorską uzupełnią 16-latkowie: Mateusz Panicz z Wrocławia oraz Jakub Poczta z Ostrowa.

Największe zaskoczenie wzbudziło jednak pozyskanie 31-letniego Bartosza Szymury, który swój ostatni kontakt z rozgrywkami ligowymi miał w sezonie 2013. Jaki pomysł kryje się za tą umową? – To chłopak, który odnowił licencję. Dajemy mu szansę – na pewno potrenować, a co będzie dalej, to się okaże. Trzeba pamiętać też, że trochę zmieniły się warunki. Zazwyczaj ten sezon był bardzo długi, na przykład rok temu jeździliśmy od kwietnia do października. Teraz w sierpniu, kiedy niektórzy już kończyli, dopiero startujemy. W sytuacji, kiedy mecze są co tydzień, jakakolwiek niedyspozycja zdrowotna powoduje bardzo duże zamieszanie w składzie. W tym momencie, z dodatkowym zawodnikiem, jesteśmy bardziej zabezpieczeni na takie przypadki niż bez niego – uzasadnił prezes klubu z Golęcina.

„Skorpiony” zostawiają sobie także furtkę, by ewentualnie wzmocnić specHouse PSŻ Poznań już w trakcie sezonu. – Na tę chwilę w składzie mamy jednego „gościa”, Wiktora Jasińskiego. Regulamin pozwala na dwóch, więc mamy jeszcze w razie potrzeby możliwość wzmocnienia się w ten sposób. Trzech juniorów to też kwestia zabezpieczenia. Podstawową parę mają tworzyć Jasiński i Mateusz Panicz. I z tego co słyszę, to nie uchodzi ona za najsłabszą w lidze, a wręcz przeciwnie – za jedną z mocniejszych.

– Mamy Kevina Wölberta, który powinien stanowić bardzo mocny punkt tego zespołu. Marcela Kajzera, który potrafił sobie doskonale radzić dwa lata temu. Ubiegły sezon miał nieco słabszy, ale nadal stać go, by robić dużo punktów. Podobnie Zbyszek Suchecki, to doświadczony zawodnik z dobrymi wynikami w przeszłości. Lars Skupień pierwszy rok frycowego jako senior już zapłacił. Hjelmland i Birkemose to młodzi, dobrze rokujący zawodnicy. Szwed jechał niedawno w finale IM Szwecji i zajął bardzo dobre ósme miejsce, a gdyby nie zepsuł dwóch ostatnich biegów, mógł być jeszcze wyżej. Z kolei Duńczyk według fachowców powinien być bardzo mocnym ogniwem. Młodość z doświadczeniem powinny pokazać jad, jak to „Skorpiony” – zapowiedział włodarz specHouse PSŻ-u.

Rozgrywki 2. Ligi Żużlowej specHouse PSŻ Poznań zainauguruje meczem z Wölfe Wittstock. To spotkanie zaplanowano na niedzielę 2 sierpnia na godzinę 11:45, a portal speedwaynews.pl przeprowadzi prosto ze stadionu relację LIVE (dostępna TUTAJ). Na ostatniej prostej przed sezonem przed żużlowcami stoi jeszcze jedno zadanie – nauczyć się na nowo toru przy ulicy Warmińskiej, który jesienią nieco zmienił swoją geometrię. 

– Dopiero co dostaliśmy informację, że nikt z członków zespołu nie ma koronawirusa, więc teraz możemy zaczynać treningi. Mamy zaplanowanych kilka sesji jeszcze przed niedzielnym meczem z Wölfe Wittstock, żeby się do niego należycie przygotować 
– zdradził prezes PSŻ-u. – Przy okazji chciałbym uspokoić, że choć Lars Skupień nie pojawił się na testach w Poznaniu, to wszystko z nim w porządku. Pojechał do Opola, bo tam też były robione badania, a miał po prostu bliżej. Czekamy na niego, ma się pojawić na treningach.

Zaktualizowana kadra specHouse PSŻ-u Poznań na sezon 2020:
Seniorzy:
Marcus Birkemose (Dania) (ur. 2003) – wypożyczony ze Stali Gorzów
Filip Hjelmland (Szwecja) (ur. 1998) – wypożyczony ze Stali Gorzów
Marcel Kajzer (ur. 1990)
Lars Skupień (ur. 1997)
Zbigniew Suchecki (ur. 1984)
Bartosz Szymura (ur. 1989)
Kevin Wölbert (Niemcy) (ur. 1989)

Juniorzy:
Wiktor Jasiński (ur. 2000) – „gość”
Mateusz Panicz (ur. 2004) – wypożyczony ze Sparty Wrocław
Jakub Poczta (ur. 2004) – wypożyczony z TŻ Ostrovii

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 2.268 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl