REKLAMAeWinner Banner

Rychły powrót kapitana. Zapowiedź meczu specHouse PSŻ – Metalika Recycling Kolejarz

2. Liga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2020, 12:11
Marcel Kajzer

Marcel Kajzer (fot. Michał Krupa)

W piątek miną 44 dni od momentu, kiedy Marcel Kajzer poinformował o zmianie barw klubowych. Po takim czasie powróci na stadion, na którym spędził 3 poprzednie lata. specHouse PSŻ Poznań podejmie Metalika Recycling Kolejarza Rawicz.

„A jego imię czterdzieści i cztery” – pisał w trzeciej części „Dziadów” Adam Mickiewicz. Marcel Kajzer wieszczem narodowym może nie jest, ale z pewnością to jedna z ważniejszych postaci w dziejach Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla. W drużynie pojawił się już w pierwszym po reaktywacji sezonie 2017, a po roku został jej kapitanem. Nawet jeśli jego wyniki (poza 2018 rokiem) nie były najlepsze, kibice pokochali „Dzikiego Kajzera” za to, że zawsze znajdował dla nich czas, a na meczach pojawiał się również wtedy, gdy brakowało go w składzie.

Dlatego gdy w połowie sierpnia żużlowiec wydał oświadczenie, w którym poinformował, że w związku z małymi perspektywami na jazdę przenosi się na wypożyczenie do macierzystego Rawicza, dla PSŻ-u skończyła się pewna epoka. W jakimś stopniu serca kibiców może ukoić fakt, że nawet w barwach „Niedźwiadków” Kajzer nie zachwyca. Jego średnia na ten moment to skromne 1,000 pkt/bieg.

Czy podreperuje ją na doskonale znanym sobie obiekcie w Poznaniu? Owal przy Warmińskiej przeszedł wprawdzie zimą pewną przebudowę, ale Kajzer na początku sezonu trenował jeszcze ze „Skorpionami” i miał okazję załapać nowe kąty. „Atut kiedyś własnego toru” musi przynieść wymierne korzyści, jeśli goście chcą wracać z Golęcina z jakimkolwiek dorobkiem. Od momentu, kiedy Roman Jankowski zrezygnował ze wsparcia ekstraligowców, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz dopisał do tabeli tylko jedno oczko – bonus za dwumecz z Wölfe Wittstock. Dwumecz, w którym wystarczyło bronić 22-punktowej zaliczki.

Teraz będzie nieco trudniej, bo pierwszy mecz zakończył się wynikiem 51:37 dla „Niedźwiadków”. Z drugiej strony, skład specHouse PSŻ-u nie będzie optymalny. Zabraknie przede wszystkim juniorskiego „gościa”, Wiktora Jasińskiego, który w ostatnim domowym spotkaniu wyjeździł czysty komplet 15 punktów. Drugą szansę otrzyma Duńczyk Matias Nielsen, który w jedynym dotąd występie pokonywał tylko niedoświadczonych młodzieżowców. Nieznane jest nazwisko jednego z krajowych seniorów, ale w tym roku wybieranie lepszej dwójki z tria Skupień–Suchecki–Chmiel przypomina grę w totka.

Mecz specHouse PSŻ-u Poznań z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz w piątek 2 października o godzinie 16:00. Transmisja na antenie Motowizji. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi dla Was prosto ze stadionu relację LIVE.

Awizowane składy:
specHouse PSŻ Poznań:

9. Marcus Birkemose
10. Matias Nielsen
11. Lars Skupień
12.
13. Kevin Wölbert
14. Mateusz Panicz
15. Jakub Poczta

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
1. Keynan Rew
2. Anders Rowe
3. Marcel Kajzer
4. Max Dilger
5. Damian Baliński
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0595 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl