REKLAMAeWinner Banner

AC Landshut zajęło stanowisko ws. startu w polskiej lidze

One-Solar Arena (Landshut)

One-Solar Arena (Landshut) (fot. Agnieszka Ratowska)

W dniu wczorajszym żużlowe media okrążyła wiadomość o nowej drużynie w polskiej 2. Lidze Żużlowej na sezon 2021. Czy jednak jest to na tyle pewne? Stanowisko w tej sprawie zajęli sami zainteresowani.

Żużlowa "rewelacja" środowego wieczoru to dołączenie nowej drużyny do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej na przyszły sezon. Uspokajamy nastroje - do tego jeszcze bardzo daleko, sami zainteresowani wypowiedzieli się dziś oficjalnie, że jest to tylko jeden z pomysłów na dalszą wizję klubu.

AC Landshut Devils to bawarski klub, który dziewiętnastokrotnie zdobywał tytuł drużynowego mistrza Niemiec. W tym sezonie nie powiększył swojego dorobku medalowego w tej kategorii ze względu na to, że Bundesliga 2020 nie wystartowała. Po wycofaniu się Wölfe Wittstock, w rozgrywkach pozostały cztery zespoły. Mimo to planowano rozpoczęcie zmagań w innej formule, ale ligę w całości odwołano ze względów pandemicznych.

Czy "Diabły" dołączą rzeczywiście do ligi polskiej i będą drugim już niemieckim zespołem w trzeciej klasie rozgrywkowej naszego kraju? AC Landshut tłumaczy, że jest to tylko jeden z pomysłów. Priorytetem jest start w rodzimej lidze. - Działająca Bundesliga nadal jest dla nas najważniejsza! Jeśli jednak nie będzie możliwe wystawienie zespołu do tychże rozgrywek, spróbujemy wszystkiego, aby wziąć udział w zagranicznej lidze - czytamy w komunikacie klubu w mediach społecznościowych.

Kierownictwo AC Landshut uważa, że w przypadku powtórki sytuacji z sezonu 2020, czyli odwołania rozgrywek Bundesligi, większość klubów będzie na skraju upadłości i spowoduje to bardzo ciężką sytuację w niemieckim speedwayu. - Uważamy, ze taki sezon, jak 2020 nie może się już powtórzyć. Niemiecki speedway nie przeżyje ponownie czegoś takiego. Kluby potracą swoich pracowników, sponsorów, wolontariuszy i zawodników. Dlatego musimy podwinąć rękawy i stawić czoła wyzwaniu. Jesteśmy to winni naszemu ukochanemu sportowi i naszym fanom, sponsorom i zwolennikom. Nawet podczas korony, istnieją możliwości do jazdy! - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w ubiegły weekend właśnie w Landshut rozegrano finał mistrzostw Niemiec par. Mimo panującej sytuacji związanej z koronawirusem, turniej odbył się przy udziale publiczności. Zwyciężyły miejscowe "Diabły". Pełne wyniki znajdą Państwo TUTAJ.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4875 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl