REKLAMAeWinner Banner

Berlin uratuje Grand Prix 2021?

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie (fot. Michał Krupa)

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, sezon zimowy ice speedwaya już teraz zmaga się z kłopotami. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Istnieje jednak szansa, że cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata odbędzie się mimo to.

Coroczna, dwudniowa runda jednego z finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata w ice speedwayu w bawarskim Inzell została już odwołana. O tym informowaliśmy na naszym portalu przed kilkoma dniami. Organizatorzy boją się podejmować kolejny raz ryzyko przygotowywania imprezy, gdyż ograniczenia covidowe mogą spowodować, że zmuszeni będą ją po raz kolejny odwołać. Zapewne niedługo będziemy musieli czekać, aż kolejni organizatorzy z Europy, jak chociażby holenderskie Heerenveen, też zdecydują się na anulowanie swoich wydarzeń. 

Co więc z lodowym Grand Prix w 2021 roku? Teoretycznie można by je wszystkie rozegrać w Rosji. Jest jednak światełko w tunelu. Jak wynika z naszych informacji, Ice Speedway Union Berlin wykazuje zainteresowanie organizacją rundy cyklu IMŚ. Dodatkowo dowiadujemy się, że działacze ze stolicy Niemiec mogą również "przejąć" finał, który planowany był w Inzell. Z tego by wynikało, że możliwy byłby scenariusz dwóch finałów na Horst Dohm Eisstadion, tydzień po tygodniu. Przypomnijmy, że to właśnie tam rozegrano w sezonie 2020 finał Drużynowych Mistrzostw Świata na lodzie, na początku marca, gdy pandemia dopiero nabierała rozpędu.

Źródło: inf. własna

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8811 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl