REKLAMAeWinner Banner

Zapowiada się duży kryzys na Wyspach. Kolejny znany klub wycofuje się z rozgrywek!

Oak Tree Arena w Somerset

Oak Tree Arena w Somerset (fot. Tomasz Juskowiak)

Niestety, kolejny zespół wycofuje się z rozgrywek ligowych w Wielkiej Brytanii na sezon 2021. Po informacji od Swindon Robins, kolejnym klubem, który nie wystartuje w zmaganiach jest Somerset Rebels.

Kolejna zła wiadomość dla brytyjskiego speedwaya ujrzała światło dzienne. Niedawno informowaliśmy o wycofaniu się z rozgrywek SGB Premiership ekipy Swindon Robins. Dziś decyzję o niewystartowaniu w lidze podjęli działacze Somerset Rebels. - Z bólem serca podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu naszej licencji. Poinformowaliśmy o tym wszystkim na dzisiejszym walnym zgromadzeniu, które ma miejsce coroczni - mówi promotor klubu - Debbie Hancock.

- Szanujemy przekonanie wielu klubów za powrotem do sezonu ligowego w którymś etapie roku 2021, ale z naszej perspektywy nie możemy być tego pewni. Nikt też nie jest w stanie tego zagwarantować, co jest w obecnej sytuacji oczywiste. Jako promotorzy Somerset Rebels nie możemy narażać na kolejną "wtopę", dlatego zdecydowaliśmy się wycofać i dać zawodnikom jak najwięcej czasu na znalezienie miejsca w innych drużynach.

Przypomnijmy, że kadrę Somerset na sezon 2020 mieli tworzyć Bradley Wilson-Dean, Rory Schlein, Ben Barker, Josh Bates, Anders Rowe, Nathan Stoneman i Zach Cook. Zespół miał startować w rozgrywkach SGP Championship, czyli na drugim szczeblu brytyjskich rozgrywek ligowych.

Włodarze klubu podkreślają, że decyzja nie została podjęta pochopnie i była przedmiotem dużej refleksji. - Nie chcieliśmy zawieść naszych fanów, ale musieliśmy zmierzyć się z twardymi faktami. Mamy wiedzę o tym, w jaki sposób działalność na Oak Tree Arena została dotknięta finansowo bez regularnych dochodów w wyniku pandemii. Dziękujemy wszystkim, którzy nas cały czas wspierali - kończą promotorzy Somerset Speedway.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0712 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl