REKLAMAeWinner Banner

Zobacz ściganie żużlowych amatorów na zamarzniętym jeziorze (pełna relacja wideo)

(fot. slajd z nagrania)

W minioną sobotę na jeziorze w Kłecku nieopodal Gniezna odbył się charytatywny turniej żużlowców-amatorów. Zawody zwyciężył Romuald Lisiecki. Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji wideo z lodowego ścigania, przygotowanej przez Jakuba Barbaszę.

Zawody na lodowej tafli zamarzniętego jeziora w Kłecku to pierwsza taka impreza od 2018 roku. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, żużlowcom-amatorom udało się pokręcić kółka podczas turnieju, który jednocześnie zorganizowany był w szczytnym celu. Podczas imprezy zbierano pieniądze na rzecz chorej dziewczynki.

- Impreza wyszła spontanicznie z racji warunków pogodowych i w kilka dni trzeba było to wszystko porządnie „ogarnąć”. Pomysł na rozegranie takich zawodów padł dokładnie tydzień przed. Ja bym chciał przede wszystkim podziękować Przemysławowi Błachowiakowi oraz Arkadiuszowi Koronce, ponieważ to oni byli odpowiedzialni za stronę organizacyjną. Załatwili puchary dla zawodników, katering, odgrodzenie toru od przestrzeni wokół jeziora. Moja skromna osoba była odpowiedzialna za zabezpieczenie zawodników, którzy wystartują w turnieju. Na całe szczęście dwunastka zawodników z Gniezna, Rawicza i Bydgoszczy zgłosiła chęć do jazdy, no i cali i zdrowi odjechaliśmy te zawody. Oczywiście przy pełnym reżimie sanitarnym, z pełnymi wytycznymi, które obowiązują. A wszystko w szczytnym celu, dla chorego dziecka, które potrzebuje pomocy - mówił Błażej Skrzeszewski - jeden z uczestników oraz organizatorów zawodów.  Pełny wywiad z zawodnikiem i menadżerem czeskiej drużyny Startu Gniezno można znaleźć TUTAJ. 

Wyniki z turnieju dostępną są natomiast TUTAJ, a galeria zdjęciowa TUTAJ. Poniżej materiał wideo z całego wydarzenia.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2256 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl