REKLAMAeWinner Banner

Żużel powróci na legendarny stadion. Ułożono już tor

Odsal Stadium w Bradford

Odsal Stadium w Bradford (fot. defunct speedway)

Dziś zamiast kolejnego odcinka z serii „Z(a)marłe tory” pragniemy przedstawić świetną wiadomość dla brytyjskiego, jak i ogólnoświatowego żużla. Legendarny, przez lata nieczynny dla żużla obiekt powróci prawdopodobnie „do życia”.

O tym stadionie słyszał chyba każdy żużlowy kibic. Nie może być inaczej, bowiem odbyły się tam dwa finały Indywidualnych Mistrzostw Świata, Drużynowych Mistrzostw Świata, a także jeden finał Mistrzostw Świata Par. Mowa o Odsal Stadium w Bradford, gdzie przez lata ścigała się również ekipa Bradford Dukes, która wywalczyła tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. W tym samym roku (1997) odbył się tam również turniej Grand Prix, który zapadł w pamięci wielu kibiców czarnego sportu.

Teraz wszystko wskazuje na to, że żużel powróci na legendarny obiekt. Na stadionie przeprowadzono duże prace modernizacyjne. A przed kilkoma dniami ułożono już tor. Informacja ta ucieszyła niemałą grupę ludzi żużla. - Wspaniała informacja, aż trudno w nią uwierzyć! Trochę o tym mówiono, ale człowiek to taki "niewierny Tomasz" - jak nie dotknie, to myśli, że wszystko jest bajką. We wspomnianym 1997 roku trio z Bradford: Screen - Havelock - Loram i reszta ekipy rozpracowało ligę brytyjską. A światowe finały na tym stadionie, a Grand Prix... No niech się dzieje, powodzenia! – napisał na facebook’u Wojciech Dróżdż, autor książek o żużlu w Pile, człowiek mikrofonu stadionu przy Bydgoskiej.

Stadion w Bradford w 1997 roku (fot. Piotr Kin, pamiatki-kibica.pl)

Prezentacja przed Grand Prix w Bradford (fot. Piotr Kin, pamiatki-kibica.pl)

Historia żużla w Bradford sięga roku… 1945. Od tego momentu na Odsal Stadium z kilkoma przerwami gościło wiele wybitnych twarzy speedwaya podczas wielkich turniejów. To tam po tytuł mistrza globu sięgał Erik Gundersen, czy Per Jonsson. Powrót żużla na obiekt z taką historią niewątpliwie wpłynie budująco na brytyjski "czarny sport”, który znajduje się obecnie w swego rodzaju zapaści.

Powrót ścigania to inicjatywa właścicieli stockcars – popularnych wyścigów samochodowych. To właśnie zawody tej dyscypliny będą pierwszymi, które zagoszczą na tor po jego otwarciu. Jeśli chodzi o sam speedway, wiele wskazuje na to, że inauguracyjna impreza odbędzie się już w 2022 roku.

Tak dziś prezentuje się obiekt po ułożeniu nowego toru (fot. startrax info)

 

Źródło: inf. własna, fb.com/startrax.info


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.019 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl