REKLAMAeWinner Banner

Zima już nie taka straszna. W Ostrowie Wielkopolskim planują pierwsze treningi

Nicolai Klindt

Nicolai Klindt (fot. Łukasz Wilk)

Gwałtowny atak zimy, którego doświadczyliśmy w naszym kraju w ciągu kilku ostatnich tygodni, pozwalał myśleć, że wyjechanie na tor przez żużlowców, jest nierealnym scenariuszem. Wiosenne temperatury w ostatnich dniach lutego sprawiły jednak, że żużlowcy czekają na sygnał, kiedy mogą przyjechać na tor. W Ostrowie Wielkopolskim zaczął się już montaż band pneumatycznych wokół toru.

Warunki pogodowe, z którymi mieliśmy styczność w minionych tygodniach, nie pozwalały patrzeć z optymizmem w przyszłość. Zalegająca gruba warstwa śniegu w wielu miejscach, a także minusowe temperatury, stawiały pod znakiem zapytania możliwość zorganizowania treningów na początku marca. Trwająca jednak odwilż sprawiła, że zawodnicy mogą oczekiwać już pierwszych treningów.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski jest już kolejną drużyną, która ogłosiła wyjazd na tor w najbliższej przyszłości. Pierwszy trening na torze ogłosiła już m.in. Sparta Wrocław, który zaplanowano na 11 marca. W Ostrowie Wielkopolskim zaś również przygotowują się do wyjazdu na tor, już w najbliższym tygodniu. Jakiś czas temu z owalu przy ul. Piłsudskiego usunięto warstwę śniegu, a teraz, dzięki sprzyjającej pogodzie, trwa również montaż band pneumatycznych okalających tor.

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hiszpania, Dubaj, czy Polska. Jak wygląda okres przygotowawczy żużlowców? (foto)

– Jeśli pogoda się nie zepsuje, w przyszłym tygodniu wyjedziemy na tor. –Wykorzystujemy dobrą pogodę na montaż band. Mieliśmy w czwartek trenować na pitbike’ach, ale skoro jest szansa, by za kilka dni wyjechać na tor żużlowy, zmieniliśmy plany. Decyzję o tym, kiedy odbędziemy pierwszy trening, podejmiemy na początku przyszłego tygodnia. Wydaje mi się, że realnym terminem może być wtorek lub środa – powiedział trener ostrowskiej drużyny, Mariusz Staszewski, w rozmowie z mediami klubowymi.

Podopieczni szkoleniowca czekają zatem na znak, kiedy będą mogli przyjechać na pierwsze w tym roku, jazdy treningowe.

Źródło: tzotstrovia.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8979 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl