REKLAMAeWinner Banner

„Smok” w śniegu. Pogoda zaskakuje żużlowców (wideo)

Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie

Stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie (fot. Joachim Piwek)

Pogoda po kilku latach przerwy ponownie dała o sobie znać u progu sezonu żużlowego. Choć rozpoczęła się druga połowa marca, to w Lesznie spadło sporo śniegu. Prognozy nie zapowiadają gwałtownej poprawy warunków atmosferycznych.

REKLAMAPark Maszyn

Powiedzieć, że pogoda w Polsce jest w ostatnim czasie zmienna, to jak nic nie powiedzieć. Kiedy zawodnicy Aforti Startu Gniezno kręcili próbne kółka na swoim torze, w oddalonym od pierwszej stolicy Polski o 100 kilometrów w Lesznie zaczął padać gęsty śnieg. Panujące warunki sprawiają, że pomimo decyzji o starcie sezonu ligowego na początku kwietnia, rozpoczęcie zmagań może zostać przesunięte z powodu pogody.

--> STAL GOŚCINNIE TRENOWAŁA W OSTROWIE (FOTO)

Śnieg w Lesznie stawia pod znakiem zapytania przede wszystkim kolejne treningi Fogo Unii na swoim torze oraz zaplanowany na 28 marca Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Decyzja nt. imprezy ku pamięci legendy leszczyńskiej Unii ma zapaść w poniedziałek. Przypomnijmy, że w styczniu Unia Leszno zaznaczała, iż memoriał będzie uzależniony od pandemicznych obostrzeń.

Po pogorszeniu warunków leszczynianie postanowili trenować na motocrossie, oczekując na poprawę warunków atmosferycznych. Na początku marca mistrzowie Polski byli jedną z ekip, które jako pierwsze wyjechały na swój domowy tor.

źródło: media społecznościowe Unii Leszno

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3869 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl