REKLAMAeWinner Banner

Optymistyczny Fin i pracowity Duńczyk – Skandynawskie duo i ich wrażenia po treningach

Timo Lahti

Timo Lahti (fot. Łukasz Wilk)

Timo Lahti i Frederik Jakobsen – Ta dwójka, do spółki z Oskarem Fajferem, ma decydować o losach meczowych Afroti Startu Gniezno. Fin wydaje się być bardzo optymistyczny, gdyż widzi szansę na awans do PGE Ekstraligi. 

Jak widać, Timo Lahti zadomowił się na dłużej w pierwszej stolicy. Jako pierwszy zawodnik zadeklarował, że pozostanie w drużynie na 2021 rok, a swoimi występami zdołał już zaskarbić sobie szacunek wśród fanów drużyny. W ostatni piątek, młodszy z braci Lahti trenował na torze przy W25. Portal sportowegniezno.pl porozmawiał z nim o przyszłym sezonie oraz o kontuzji ręki, której nabawił się w Tarnowie: 

– Spędzam ostatnio mnóstwo czasu w domu, zdecydowanie za dużo, ale takie mamy czasy. Problemem jest podróżowanie, więc zdecydowałem się nigdzie ostatnio nie ruszać z miejsca. Co do dzisiejszego treningu, to jestem zadowolony. Pierwsze kółka były oczywiście typowo testowe, ale zawsze od razu sprawdzamy wiele rzeczy. Jestem dobrze przygotowany do sezonu, mam nowe maszyny, tych samych ludzi w parkingu, więc musimy tylko wszystko dopieścić i jedziemy po Ekstraligę dla Gniezna. Wierzę, że to będzie dobry dla nas sezon i powalczymy o coś dużego. Z ręką jest wszystko super. Zdecydowaliśmy się na zabieg jeszcze pod koniec sezonu, więc było dużo czasu na rehabilitację i rekonwalescencję. Mogę zapewnić, że moja ręka jest „jak nowa” – Zapewnia jeden z liderów zespołu. 

Frederik Jakobsen jest jedną z osób, na które liczą wszyscy fani czarnego sporu w Gnieźnie. Duńczyk zrehabilitował się po dosyć nieudanym sezonie 2019, a o jego podpis biły się największe kluby PGE Ekstraligi. Frederik jeszcze zaznajamia się z nowym sprzętem i pierwsze okrążenia traktuje jako pierwsze testy: 

– Była okazja aby przede wszystkim zaznajomić się ponownie z motocyklem u siebie i z prędkością. Jeździliśmy oczywiście w pojedynkę, bo na starty w kilku przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsze, aby szybko wrócić do pewnych nawyków i do rytmu jazdyest oczywiście za wcześnie, aby mówić jak bardzo zmienią się warunki po zabiegach, które miały miejsce na jesień, ale teraz wygląda to super.

źródło: sportowegniezno.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.08 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl