REKLAMAeWinner Banner

Spartanie na start z Aniołami. Zapowiedź meczu Betard Sparta – eWinner Apator

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Patryk Kowalski)

We Wrocławiu sezon zostanie zainaugurowany meczem z Toruniem. Niestety i tym razem bez udziału publiczności. Brązowemu medaliście przyjdzie na sam początek rozgrywek zmierzyć się z beniaminkiem, który tydzień wcześniej zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kto okaże się lepszy dowiemy się już w piątek 9.04 o godzinie 20:30.

Biorąc pod uwagę wątki poboczne, czyli koronawirusowe i pogodowe zapewne nie tak fani czarnego sportu wyobrażali sobie początek tego sezonu. Najważniejsze jednak, że mógł się rozpocząć a w przypadku pierwszego meczu wrocławian i to na Stadionie Olimpijskim zapowiada się interesująco. Obie drużyny zostały przed sezonem wzmocnione. Do Betard Sparty dołączył nie tylko Artiom Łaguta, ale również nowy szkoleniowiec - Greg Hancock. Natomiast eWinner Apator Toruń pozyskał Roberta Lamberta, do macierzystego klubu wrócili Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński.

Spotkanie tym bardziej ciekawe, iż Chris Holder w zeszłym roku miał dużo szans na obycie się z wrocławskim owalem. Startował we Wrocławiu, jako” gość” i udało mu się w sumie zdobyć 110 punktów (z bonusami) w 13 meczach.

Mimo, że torunianie, a dokładniej zespół z Torunia miał roczną przerwę od ekstraligowego ścigania to niemal cały zespół, poza juniorami, miał okazje w zeszłym sezonie startować na wrocławskim owalu. Przedpełski, jako zawodnik częstochowskich lwów, Miedziński i Lambert, jako rybnickie rekiny, a drugi z braci Holderów, jako gość w zespole gorzowskiej Stali. Wówczas najlepiej spisywał się Indywidualny Mistrz Europy. Jednak Lambert swój pierwszy występ w toruńskich barwach może raczej zaliczyć do średnio udanych, czy tym razem będzie lepiej i okaże się najpewniejszym punktem swojej drużyny dowiemy się już niedługo. Na tą chwilę, tak jak ostatnio brak go w awizowanym składzie, ale to, że ostatecznie się w nim pojawi jest w zasadzie pewne.

Goście dali już próbkę swoich możliwości pewnie wygrywając w zeszłym tygodniu z Marwis.pl Falubaz Zielona Góra na swoim obiekcie. Z dobrej strony pokazali się zarówno równo punktujący seniorzy jak i debiutujący juniorzy. Natomiast gospodarze oprócz jednego sparingu i kilku treningów nie mieli jeszcze okazji, aby sprawdzić się w meczowym „boju”.

Jednak również Spartanie w tym sezonie mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy aczkolwiek nieco inne, bo sparingowo- turniejowe. Artiom zajął trzecie miejsce w Kryterium Asów, natomiast Bewley zachwycił wszystkich zdobywając 10 punktów w sparingowym, wygranym przez gospodarzy starciu z Gorzowem.

Wrocławscy kibice nadal wiele oczekiwać będą od swoich liderów Tai’a Woffindena, Macieja Janowskiego, ale również Łaguty.  Rosjanin jednak wielokrotnie zapewniał o tym, że dobrze czuje się zarówno w nowej drużynie jak i na jej torze. Jego wyniki z przeszłości na tym obiekcie tylko to potwierdzają. Największy znak zapytania stoi po stronie formy Daniela Bewley’a. Do tego w nieco innej roli, bo już nie młodzieżowca startować będzie Gleb Czugunow. Aczkolwiek z uwagi na jego wcześniejszą rolę obcokrajowca w drużynie już nie raz pełnił rolę seniora i nie powinno to mieć większego znaczenia na jego postawę. Natomiast na juniorach będzie ciążyć większa niż dotychczas presja, bo para żółto-czerwonych jest obecnie jedną z bardziej doświadczonych w PGE Ekstralidze a to zobowiązuje.

Trzeba jednak pamiętać, że kwiecień plecień. Może to znaleźć odzwierciedlenie zarówno w wyniku tego spotkania jak i w pogodzie. Ta od kilku dni we Wrocławiu przeplata zimę z wiosną i może po raz kolejny spłatać figla kibicom żużlowym. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie a aura będzie łaskawa i pozwoli na rozegranie zawodów a tym samym wygra sport, a dokładniej lepszy tego dnia zespół.

Transmisję z meczu można oglądać na kanale nSport+. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego spotkania. Początek 9 kwietnia o godzinie 20:30. Kliknij tutaj, aby zobaczyć układ par dla tego spotkania.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:

9. Maciej Janowski
10. Artiom Łaguta
11. Daniel Bewley
12. Gleb Czugunow
13. Tai Woffinden
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka
16.

eWinner Apator Toruń:
1. Paweł Przedpełski
2. Adrian Miedziński
3. Petr Chlupáč
4. Jack Holder
5. Chris Holder
6. Karol Żupiński
7. Krzysztof Lewandowski
8.

Źródło: inf. własna

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ MECZU MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA - ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ

 

Oferta na PGE Ekstraligę dostępna tutaj -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3751 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl