REKLAMAeWinner Banner

Odwołane eliminacje SEC. Czesi wiedzą, jak wyłonić uczestników w sportowy sposób

Eduard Krčmář

Eduard Krčmář (fot. Wojta Zavřel)

W ostatnich dniach informowaliśmy o odwołaniu rund kwalifikacyjnych do cyklu Tauron Speedway Euro Championship. Na tę chwilę nie anulowano jedynie turnieju Challenge. Nasi sąsiedzi z południa wymyślili sposób, jak wyłonić uczestników tych zawodów.

W związku z tym, że nie odbędą się żadne rundy kwalifikacyjne do czempionatu Starego Kontynentu, zmniejszona zostaje automatycznie liczba miejsc dla zawodników o walkę o awans do tego cyklu. Czesi zdecydowali, że wyłonią uczestnika turnieju Challenge, który ma odbyć się 22 maja w słoweńskim Krško, w sportowy sposób, a nie na drodze nominacji. 

Ustalono, że sposobem na rywalizację Czechów o awans do Challenge SEC będzie... Indywidualny Puchar Czech. W związku z tym, przełożono na 4 maja (zaplanowany wcześniej na 7 października) turniej w Pradze oraz na 5 maja (zaplanowany wcześniej na 12 maja) turniej w Pardubicach. Dwudniowa rywalizacja ma wyłonić żużlowca, który będzie reprezentował kraj w walce o awans do SEC-u. Warunkiem jest jednak, że będzie to senior. Ma to związek z tym, że tego samego dnia, co Challenge w Krško, odbywać się też mają eliminacje do IMEJ. 

Czesi ustalili również, że w przypadku, gdyby nie odbyły się żadne rundy kwalifikacyjne do Grand Prix, uczestnikiem Challenge będzie również zwycięzca dwudniowej rywalizacji w Pucharze Czech. Tutaj jednak bez znaczenia, czy będzie to zawodnik młodzieżowy, czy senior.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0878 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl