REKLAMAeWinner Banner

Kolejna runda Grand Prix odwołana! Jak będzie wyglądał cykl?

Principality Stadium w Cardiff

Principality Stadium w Cardiff (fot. Jarosław Pabijan)

Niestety, sprawdza się czarny scenariusz cyklu Speedway Grand Prix. To kolejny sezon, kiedy nie dojdzie do skutku runda w Cardiff!

Ze względu na trwające ograniczenia dystansu społecznego i niepewność związaną z powrotem imprez masowych w Walii, FIM w porozumieniu z BSI i Principality Stadium podjęły decyzję o odwołaniu Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Turniej planowany był na 17 lipca. - Jesteśmy bardzo rozczarowani odwołaniem SGP w Cardiff. Nasz zespół ciężko pracował przez wiele miesięcy, aby znaleźć rozwiązanie pozwalające na zaproszenie kibiców na Principality Stadium. Niestety jednak z powodu ciągłej niepewności związanej z ograniczeniami,  nie jesteśmy w stanie tego zrobić - powiedział Paul Bellamy. - Wiemy, jak ważne jest to wydarzenie dla wszystkich kibiców i zawodników. Dziękujemy im za zrozumienie i wsparcie - dodał.

Jak będzie wyglądał cykl? Dwa dni temu informowaliśmy o odwołaniu zawodów w niemieckim Teterow. Na chwilę obecną w terminarzu SGP nadal widnieje runda w Pradze planowana na 5 czerwca. Na 19 czerwca natomiast nadal nie ma potwierdzonego organizatora, choć mówi się, że ma być nim Gorzów Wielkopolski. Czy kolejne turnieje również zostaną odwołane? Czy to następny rok, w którym znów będziemy mieć do czynienia z dwudniowymi rundami rozgrywanymi w Polsce? Tego zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2376 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl