REKLAMAeWinner Banner

Rafał Dobrucki: Stawiamy sobie najwyższe cele

Rafał Dobrucki

Rafał Dobrucki (fot. Mateusz Biskup)

Jeśli spadać, to z wysokiego konia - takim przysłowiem kieruje się trener Polskiej Reprezentacji w long tracku Rafał Dobrucki. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która miała miejsce w Tarnowie były żużlowiec opowiedział o swoich spostrzeżeniach dotyczących debiutu Polaków w turnieju Long Track of Nations.

Trenera Rafała Dobruckiego czeka kilka miesięcy ciężkiej pracy. Wychowanek Polonii Piła wziął na siebie ciężar prowadzenia kadry seniorów oraz juniorów, a po poniedziałkowej konferencji prasowej, będzie również odpowiedzialny za przygotowanie Marcina Sekuly, Stanisława Burzy oraz Adama Skórnickiego do Long Track of Nations. Szkoleniowiec przyznał, że będzie to nowe doświadczenie w jego karierze:

– Jest to dla nas coś nowego. Jedziemy o tytuł, takie mamy ambicje. Z miejsca chciałbym zwrócić się do Pana Prezesa i wszystkich klientów firmy by wspierali zakład bo fundusze będą potrzebne. [ PZM podpisał kontrakt z firmą Nice oraz Mega El; przyp. red.] A tak na poważnie to na pewno będziemy się musieli sporo nauczyć. Jest do dla nas coś nowego, nie było wcześniej polskiej drużyny w long trucku. Potrzebne jest nam nowe doświadczenie. Jestem dobrej myśli i wierzę, że szybko się w tym odnajdziemy. Wcześniej Pan Prezes PZM wspomniał, że mamy plan by wyjechać za granicę na treningi. Do zawodów jeszcze sporo czasu, więc wierzę, że dobrze wykorzystamy ten czas. Chłopaki mają sporo lat w żużlu, mają swoje znajomości, z których mogą skorzystać bo przecież wszyscy mamy wspólny cel jakim jest godne zaprezentowanie się na wrześniowych zawodach w Holandii – powiedział były żużlowiec. 

Warto odnotować, że w zeszłorocznym finale GP na długim torze, jedno z miejsc na podium przypadło Stanisławowi Burzy. Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki ostatnio zajęli się trenowaniem drużyn występujących na polskich szczeblach ligowych. Sekula pomagał w Wittstock, a Adam Skórnicki opiekuje się zawodnikami Orła Łódź. 

źródło: konferencja prasowa 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3306 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl