REKLAMAeWinner Banner

Zielonogórski mecz sezonu. Zapowiedź meczu Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz (fot. Patrycja Knap)

Zielonogórzanie mogą zamknąć temat utrzymania w PGE Ekstralidze zwycięstwem z Fogo Unią Leszno. Wyrywając punkty leszczynianom na własnym torze, do meczu ostatniej kolejki podejdą bez presji walki o ligowy byt.

Sytuacja w tabeli wydaje się być w miarę klarowna dla obu ekip. Zwycięstwo przeciwko niedzielnym rywalom da gospodarzom pewne utrzymanie, ponieważ nawet przy równej liczbie punktów w tabeli z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz na koniec sezonu, to Marwis.pl Falubaz zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, co wynika z lepszego bilansu w dwumeczu obu zespołów walczących o możliwość dalszej jazdy wśród najlepszych w przyszłym sezonie. Fogo Unia ma przed sobą zupełnie inne cele, bijąc się o fazę play-off, która patrząc na terminarz, wydaje się bardzo blisko, ale może zostać przypieczętowana właśnie na zielonogórskim torze.

Obie drużyny przystąpią do meczu w osłabieniu. Leszczynianie nie będą mogli skorzystać z usług Jamona Lidseya, który zanotował upadek reprezentując barwy Metalika Recycling Kolejarza Rawicz i jest zmuszony pauzować z powodu stanu zdrowia. Za niego w awizowanym składzie pojawił się dawno niewidziany na ekstraligowych torach Szymon Szlauderbach. Można więc przypuszczać, że w szeregach gości pojawiła się mała dziura.

Drużyna z Winnego Grodu również nie wystąpi w najmocniejszym zestawieniu, ponieważ Fabiana Ragusa czeka dłuższa przerwa w startach po upadku w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie Wielkopolskim. O ile wcześniej wspomniany Lidsey jest zdecydowanie pewniejszym i lepiej punktującym zawodnikiem, to jednak kontuzja najlepszego młodzieżowca Marwis.pl Falubazu może być szczególnie bolesna w relacji z juniorami z Leszna, z którymi osiemnastolatek mógłby z powodzeniem rywalizować, tym bardziej że formacja młodzieżowa niedzielnych gości nie zachwyca tak jak w poprzednich sezonach. Jakub Osyczka i poobijany po derbach Nile Tufft mimo wszystko nie przekonują.Leszczynian do zwycięstwa może poprowadzić Emil Sajfutdinow, który choćby w piątkowej rundzie Grand Prix na torze we Wrocławiu zaprezentował się z bardzo dobrej strony, będąc bliski stanięcia na podium. Warto odnotować, że w tym samym turnieju nie najlepsze starty zanotowali pozostali uczestnicy cyklu, którzy wystąpią w tym meczu – Jason Doyle, Matej Żagar i Max Fricke. Po stronie Fogo Unii Leszno stoją statystyki ostatnich meczów wyjazdowych. Jak dotąd najgorszy mecz na obcym terenie zanotowali 30 maja w Lublinie, przegrywając 41:49. Taki wynik na torze drużyny, która również walczy o najwyższe ligowe cele pozwala myśleć, że w Zielonej Górze będą apetyty i możliwości na znacznie więcej. Z drugiej strony, Marwis.pl Falubaz po przyzwoitej jeździe w poprzedniej kolejce na trudnym, gorzowskim terenie mógł poczuć, że być może w zespole uwolniły się pewne głęboko schowane rezerwy. Nie od dziś wiadomo, jak dużą rolę w sporcie odgrywa psychika, a przystąpienie do tak ważnego meczu mając z tyłu głowy dobry wynik na terenie jednego z faworytów do medalu, z całą pewnością buduje. Jedno jest pewne, w niedzielny wieczór jedna z drużyn będzie mogła odetchnąć z ulgą - zwycięstwo zielonogórzan zapewni im utrzymanie, a triumf gości z Leszna będzie równoznaczny z zameldowaniem się w fazie play-off.

Spotkanie Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno rozpocznie się 1 sierpnia (niedziela) o godzinie 16:30. Transmisja zostanie przeprowadzona przez stację nSport+. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relacje LIVE z tego spotkania. Kliknij, aby zobaczyć układ par na to spotkanie. 

Awizowane składy: 
Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutidnow
2. Janusz Kołodziej
3. Szymon Szlauderbach
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Kacper Pludra

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
9. Matej Žagar
10. Max Fricke
11. Piotr Protasiewicz
12. Mateusz Tonder
13. Patryk Dudek
14. Jakub Osyczka
15. Nile Tufft

źródło: inf. własna 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0118 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl