REKLAMAeWinner Banner

Hit kolejki pod znakiem wizyt w szpitalu. Zapowiedź meczu Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Bartosz Zmarzlik (Ż) i Martin Vaculik (B)

Bartosz Zmarzlik (Ż) i Martin Vaculik (B) (fot. Patryk Kowalski)

W niedziele na stadionie im. Edwarda Jancarza spotkają się wicelider z liderem. Wydawać by się mogło, że będzie to spotkanie godne mianowania hitem kolejki. Niestety przez ostatnie wydarzenia w lidze szwedzkiej i w zawodach MMPPK drużyna z Gorzowa przyjedzie mocno osłabiona. Co postronnemu widzowi może zaoferować ten mecz?

 

Na pewno roszady taktyczne. Drużyna prowadzona przez Stanisława Chomskiego znalazła się w sytuacji podbramkowej i wręcz pewnym jest to, że trio Zmarzlik, Thomsen, Vaculík pojadą 6 biegów. W związku z czwartkowymi wydarzeniami, prawdopodobnie, w miejsce Szymona Woźniaka zostanie wpisany Marcus Birkemose, co utrudni zadanie np. w biegu 11, kiedy to na papierze pod taśmą staną dwaj zawodnicy do lat 24 w żółto-niebieskich barwach. Kontuzjowany jest również Wiktor Jasiński, u którego zdiagnozowano złamany obojczyk bez przemieszczenia. Do zdrowia nadal nie wrócił Kamil Nowacki, przez co w biegu juniorskim kibice z Gorzowa i Wrocławia pod numerami 14 i 15 zobaczą duet Oliwier Ralcewicz & Kamil Pytlewski. Tak więc, jeśli Stal Gorzów myśli o zwycięstwie z Wrocławiem to musi liczyć na niemalże perfekcyjne występy trójki liderów i "dzień konia" u Rafała Karczmarza bądź Marcusa Birkemose. Nie muszą się o to zwycięstwo jednak zabijać, gdyż mają pewność, że nie spotkają się ze Spartą w półfinałach.

Takim samym spokojem może się wykazać ekipa Dariusza Śledzia. Maciej Janowski i Artiom Łaguta potwierdzają swoją dobrą formę wspólnym podium we wczorajszej rundzie Grand Prix. Martwić może forma Taia Woffindena, jednak powinien on sobie na pewno poradzić z duetem zawodników u24 oraz z juniorami. Do tego Sparta ma jeszcze komfort psychiczny w Danielu Bewley'u i w Czugunowie, którzy potrafią pojechać na poziomie liderów i zastąpić kogoś, kto ma słabszy dzień. Również juniorzy Sparty Wrocław są mocniejsi od awizowanej pary juniorskiej z Gorzowa. Sparta nie bez powodu obecnie okupuje pierwszą pozycję w tabeli i do tego przyjeżdża do mocno poranionego rywala, który raczej skupi się na lizaniu ran na fazę Play-off.

Rozstrzygającym biegiem może być wyścig 11, w którym Stal najpewniej skorzysta z podwójnej bądź pojedynczej rezerwy taktycznej za Marcusa Birkemose lub Rafała Karczmarza. Wtedy przykładowo Bartek Zmarzlik z Martinem Vaculíkiem wyjechaliby na parę Woffinden-Bewley. Jedno jest pewne. Trio z Gorzowa na pewno broni nie złoży, Sparta Wrocław przyjedzie naładowana na to, żeby wygrać w Gorzowie i zgarnąć ze Stalą pełną pulę w tym sezonie. Czy będzie to wyrównane spotkanie? Kwestia sporna, wszystko zweryfikuje tor i dyspozycja dnia!

Mecz Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław odbędzie się 1 sierpnia (niedziela) o godz. 19:15. Transmisja telewizyjna zostanie zrealizowana przez nSport+. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE. Kliknij, aby zobaczyć układ par na to spotkanie. 

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:

1. Tai Woffinden
2. Gleb Czugunow
3. Artiom Łaguta
4. Daniel Bewley
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oliwier Ralcewicz
15. Kamil Pytlewski

źródło: inf. własna

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.8641 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl