Znamy nowego Mistrza Danii! Pech Mikkela Becha

Long track

Long track (fot. Niklas Breu)

Występujący pod egidą klubu ze Slangerup, Jacob Bukhave, został tegorocznym mistrzem Danii w long tracku. Srebrny medal powędrował na szyję Mika Meijera, brąz trafił zaś w ręce Stephana Katta.

Świeżo upieczony champion Danii prócz startów w klasycznej odmianie żużla, startuje również w long tracku, gdzie, jak widać odnosi spore sukcesy. W minioną niedzielę tor w Skovbybanen, w Danii, gościł stawkę zawodników, wśród których znajdował się przyszły Mistrz tego kraju. Od samego początku Jacob Bukhave nie miał sobie równych, nie znajdując w turnieju rywala, który byłby w stanie odebrać mu którekolwiek z indywidualnych zwycięstw. W czterech startach przekraczał linię mety jako pierwszy, co pozwoliło mu na wygraną. Tym samym poprawił swój ubiegłoroczny wynik, kiedy biorąc udział w mistrzostwach kraju, zajął drugą lokatę. 

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: Młody Duńczyk o  filozofii „Grin to Win”, wygranej z Pedersenem i marzeniu, by startować w Polsce (wywiad) 

Drugie miejsce na podium zajął Mika Meijer, który wywalczył o “oczko” mniej od wyżej wspomnianego Jacoba, będącego zresztą sprawcą jedenastu punktów swojego rywala. By wyłonić sportowca, do którego powędruje brązowy medal, potrzeba było rozegrać wyścig dodatkowy. Stephan Katt i znany w Polsce były zawodnik Wybrzeża, Mikkel Bech, mieli na swoim koncie bowiem identyczną zdobycz punktową. Koniec końców to defekty okazały się bolączką Becha. Pierwszy z kłopotów sprzętowych przytrafił się mu w jego pierwszym wyścigu, drugi wykluczył go z kolei z szansy na brąz w biegu dodatkowym. Trzecie miejsce powędrowało więc na korzyść Katta, który niezagrożony przez nikogo, dowiózł indywidualne zwycięstwo na metę. W stawce niedzielnych zawodów pojawiło się także nazwisko Romano Hummela, tegorocznego Mistrza Świata w long tracku, który nie wystartował jednak na duńskim obiekcie.

Wyniki:
1. Jacob Bukhave (Slangerup Speedway Klub) (3,3,3,3) 12
2. Mika Meijer (Holandia) (3,2,3,3) 11
3. Stephan Katt (Niemcy) (3,2,2,2) 9+3 w biegu o 3. miejsce
4. Mikkel Bech Jensen (Glumsø Speedway) (D,3,3,3) 9+ defekt w biegu o 3. miejsce
5. Morten Qvistgaard (Glumsø Speedway) (1,1,3,3) 8
6. Jakob Nymark (Haderslev Motor Sport) (2,2,2,1) 7
7. Mikkel Salomonsen (Silkeborg Speedway Club) (1,2,2,2) 7
8. Sem Ensing (Niemcy) (1,1,2,1) 5
9. Tom Petersen (Glumsø Speedway) (2,1,ns,ns) 3
10. Steen Frederik Larsen (Glumsø Speedway) (W,2,D,W) 2
11. Heinrich Nielsen (Glumsø Speedway) (D,ns,ns,ns) 0
12. Romano Hummel (Holandia) (ns,ns,ns,ns) ns

Źródło: dmu.rs


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2147 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl