REKLAMAeWinner Banner

Już za tydzień kolejne zawody młodzieżowe w Ostrowie!

Sebastian Szostak (B)

Sebastian Szostak (B) (fot. Arkadiusz Siwek)

Już za tydzień, w kolejny czwartek, o 16:00 w Ostrowie Wielkopolskim ponownie pod taśmą maszyny startowej ustawią się zawodnicy młodzieżowi. Juniorzy wezmą wówczas udział w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski. Turniej ten będzie organizowany przy okazji Memoriału Rifa Saitgariejewa.

W rozegranych w ubiegłym roku Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski na torze w Ostrowie po zwycięstwo sięgnął Sebastian Szostak. To też do zawodników miejscowej drużyny należał tytuł Młodzieżowego Dryżynowego Mistrza Wielkopolski. Liderem zespołu był wtedy też wymieniony wcześniej Szostak. Czas na tegoroczną edycję tych zawodów na Stadionie Miejskim. Informację tę ogłosił dzisiaj spiker zawodów przy okazji rozgrywania 2. finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na motocyklach o pojemności 250cc. Przyszłotygodniowa impreza sportowa będzie również przy okazji Memoriałem Rifa Saitgariejewa. 

Zawodnik pochodzenia rosyjskiego był jednym z najbardziej utalentowanych żużlowców swojego kraju, który zginął tragicznie na torze. W 1996 roku biorąc udział w meczu pomiędzy Ostrowem, którego barwy bronił, a Unią Leszno, doszło do tragicznych wydarzeń z jego udziałem. Obrażenia były na tyle poważne, że po kilkunastu dniach od wypadku, lekarze podjęli decyzję o odłączeniu zawodnika od respiratora. Od tego czasu na ostrowskim stadionie organizowany jest Memoriał poświęcony Jego pamięci. 

W Ostrowie Wielkopolskim trwają teraz zmagania najmłodszych żużlowców w ramach 2. finału Indywidualnych Mistrzostw Polski 250cc. Kliknij TUTAJ, aby przejść do relacji na żywo prosto ze stadionu. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0942 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl