REKLAMAeWinner Banner

Mistrzowie Szwecji rozpoczynają budowę składu na nowy sezon

Alexander Woentin

Alexander Woentin (fot. Łukasz Wilk)

Alexander Woentin to pierwsze nazwisko w kadrze Dackarny Malilla na sezon 2022. W zakończonych rozgrywkach trzykrotny młodzieżowy mistrz Szwecji bronił barw Piraterny Motala.

Dla Alexandra Woentina sezon 2021 z pewnością mógł być lepszy. Co prawda Szwed dość regularnie startował zarówno w Polsce, jak i w ojczystej lidze, jednak wyniki nie były raczej satysfakcjonujące. W Polsce w barwach tarnowskiej Unii 21-latek zdobywał zaledwie 0,85 punktu na wyścig. Był to dopiero 50. wynik na zapleczu PGE Ekstraligi. W Szwecji Woentin notował przebłyski, ale tylko przebłyski, podobnie jak cała Piraterna. Warto dodać, że Alexandra Woentina oglądaliśmy również w zawodach międzynarodowych, chociażby podczas turniejów IMŚJ, w których zajął ostatecznie 9. lokatę.

Menadżer mistrzów Szwecji jest zadowolony z pozyskania Woentina. - Alexander ma ogromny potencjał, umie dobrze startować i radzi sobie całkiem nieźle na torze w Målilli. Teraz potrzebuje stabilizacji i wiary w siebie, a także poczucia, że my w niego wierzymy - mówi Mikael Teurnberg. Sam zawodnik również cieszy się ze zmiany klubowych barw. - Czuję, że to może być naprawdę świetne. Do Målilli mam 45 minut. Dackarna to poważny klub, który dobrze działa i zawsze walczy o najwyższe cele - podkreśla w rozmowie z klubowym fanpage'em nowy nabytek Dackarny.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 110 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2195 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl