REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Transferowa karuzela (11): formalności w Ekstralidze, kolejne transfery „Jaskółek”

Krzysztof Kasprzak

Krzysztof Kasprzak (fot. Łukasz Wilk)

Dzisiejszy dzień przyniósł kilka ruchów transferowych w 2. Lidze Żużlowej. Ponadto o przedłużeniu współpracy ze swoimi zawodnikami poinformował ZOOleszcz GKM Grudziądz oraz beniaminek PGE Ekstraligi - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Zapraszamy na podsumowanie jedenastego dnia okienka transferowego.

Spadkowicz w ofensywie

Unia Tarnów pochwaliła się kolejnymi kontraktami. Barwy drużyny z Małopolski w sezonie 2022 reprezentować będzie dwójka Rosjan - Ilja Czałow oraz Witalij Kotlar. Ten pierwszy, bardziej doświadczony, wystąpił w jednym meczu 7R Stolaro Stali Rzeszów w trackie tegorocznej kampanii 2. Ligi Żużlowej. Miało to miejsce w Poznaniu, gdzie zdobył 3 punkty w czterech biegach. Podobna sytuacja miała miejsce w 2020 roku. W domowym spotkaniu swojej drużyny zdobył płatny komplet i znacząco przyczynił się do wysokiego zwycięstwa nad Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz. Do regularnych startów w polskiej lidze ostatni raz miał okazję w 2018 roku. Wówczas sezon zakończył ze średnią 1,982 pkt/bieg będąc jednym z liderów KSM-u Krosno. Dla młodszego z nich będzie to natomiast szansa na debiut w polskich rozgrywkach. Kotlar wprawdzie miał już podpisany kontrakt z Cellfast Wilkami Krosno, lecz nie miał okazji zadebiutować w barwach tej drużyny. Teraz będzie mógł startować z numerem juniorskim, z uwagi na zmianę regulaminu w najniższym stopniu rozgrywkowym.


Grudziądzanie dopełniają formalności

Nowymi kontraktami ze swoim zespołem pochwalić się mogą Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Kasprzak. Ci zawodnicy w sezonie 2021 tworzyli seniorską formację ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, lecz z pewnością szczególnie pozytywnie w pamięci kibiców z Grudziądza zapisali się przy okazji spotkania z Eltrox Włókniarzem Częstochowa, bo to właśnie ten duet przypieczętował utrzymanie grudziądzkiej ekipy w PGE Ekstralidze. Starszy z nich w tym roku był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. walkę o tytuł Mistrza Świata ukończył na 16. miejscu, a w PGE Ekstralidze uzyskał średnią wynoszącą 1,489 pkt/bieg. Młodszy z wychowanków Unii Leszno natomiast zakończył sezon ze średnią na poziomie 1,634.


Kolejny kontrakt Rosjanina

Arsłan Fajzulin został kolejnym zawodnikiem Optibet Lokomotivu Daugavpils. Do tej pory Rosjanin w polskiej lidze wystąpił w pięciu biegach i zdobył wówczas trzy oczka. Miało to miejsce w 2016 roku, kiedy reprezentował on  barwy opolskiego Kolejarza. Teraz będzie miał szansę rozwinąć skrzydła na Łotwie pod okiem Nikołaja Kokina.


Beniaminek dopina formalności

Oliver Berntzon to kolejny element w układance Mariusza Staszewskiego. Szwed był jednym z ojców tegorocznego sukcesu Arged Malesy Ostrów. Choć w fazie zasadniczej miewał pewne problemy, to w kluczowym momencie sezonu był bardzo ważnym ogniwem ostrowskiego klubu. Dla Szweda będzie to szansa do debiutu w PGE Ekstralidze. Oczywiście, "Oli" miał już okazję do występu jako gość w barwach Betard Sparty Wrocław, ale nie był on związany stałym kontraktem z drużyną Dariusza Śledzia. Berntzon miał okazję do przetestowania swoich umiejętności w rywalizacji o Mistrzostwo Świata. Cykl zakończył na piętnastym miejscu, pokonując jedynie Krzysztofa Kasprzaka. Swój najlepszy wynik w SGP uzyskał podczas piątkowej rundy w Toruniu, gdy otarł się o półfinały, zajmując dziewiąte miejsce. Tegoroczne rozgrywki eWinner 1. Ligi zakończył z przeciętną na poziomie 1,897. W 2022 roku Szwed ma walczyć o skład z Nicolaiem Klindtem oraz Chrisem Holderem.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1802 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl