REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Za dwa tygodnie start Superligi. Znamy składy drużyn na inauguracyjną rundę

Dmitrij Kołtakow

Dmitrij Kołtakow (fot. Lea Häyrinen)

W weekend 11-12 grudnia zainaugurowana zostanie zdecydowanie najlepsza i najszybsza liga świata, jeśli chodzi o ice racing. Jest to - rzecz jasna - rosyjska Superliga, w której startują najlepsi specjaliści od lodowej odmiany speedwaya. Pierwsza runda odbędzie się na stadionie w Kamieńsku Uralskim.

Dokładnie tydzień po rozegraniu w Polsce finału Indywidualnych Mistrzostw Europy, Rosjanie przystąpią do otwarcia sezonu lodowego w swoim kraju. 11-12 grudnia - te dni zarezerwowane są na pierwszą, inauguracyjną rundę rosyjskiej Superligi. Zmagania zagoszczą na początek na obiekt Metalurg w Kamieńsku Uralskim.

W sezonie 2021/2022 do rozgrywek tych przystąpi o jeden zespół więcej, niż przed rokiem. Wówczas w rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Rosji nie brała udziału drużyna z Szadryńska. Przypomnijmy, że aktualnymi czempionami kraju są zawodnicy z Ufy. Czy w tym sezonie zdołają obronić tytuł? Patrząc na kadry wszystkich ekip, największymi rywalami Baszkortostanu będą z pewnością teamy z Kamieńska Uralskiego i Togliatti. 

W składach na pierwsze zawody, znalazł się jeden zawodnik spoza Rosji. W barwach ekipy gospodarzy wystartuje najlepszy niemiecki rajder - Johann Weber. Popularny "Eishans" ma już za sobą występy w Superlidze. 

Początek rywalizacji 11 grudnia o godzinie 8:00 czasu europejskiego. Dostępna będzie transmisja na żywo, o której poinformujemy na łamach naszego serwisu.

Obsada:
CTWS DOSAAF Kamieńsk Uralski

1. Dmitrij Chomicewicz
2. Dmitrij Kołtakow
3. Johann Weber

Baszkortostan Ufa
1. Dinar Walejew
2. Nikita Bogdanow
3. Siergiej Tarasow

Torpedo Szadryńsk
1. Dmitrij Solannikow
2. Artiom Burmistrow
3. Matwiej Wołkow

Wympieł Kumertau
1. Dmitrij Bułankin
2. Jewgienij Szarow
3. Anton Sozykin

Mega Łada Togliatti
1. Igor Kononow
2. Daniił Iwanow
3. Nikita Tołoknow

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2246 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl