REKLAMAeWinner Banner

Discovery i One Sport przejmą cykl Grand Prix?!

Phil Morris, Tai Woffinden

Phil Morris, Tai Woffinden (fot. Paweł Wilczyński)

Nieoficjalnie – firma BSI utraci prawa do organizacji cyklu Grand Prix. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa zdecydowała się na ofertę grupy Discovery, z którą współpracować ma toruński One Sport. Nowa umowa ma obowiązywać od sezonu 2022.

Brytyjska firma Benfield Sports International zajmuje się organizacją cyklu Grand Prix od samego początku – od 1995 roku. W ostatnich latach wprowadzono sporo zmian – między innymi kwalifikacje do turnieju czy nowy system punktacji. Obecna umowa obowiązuje do sezonu 2021 włącznie.

Okazuje się, że kolejnej może nie być. Do walki o cykl dołączył bowiem światowy gigant – grupa Discovery. Jak donosi „Gazeta Pomorska”, FIM już nieoficjalnie podjął decyzję i zdecydował się właśnie na tę ofertę. Teraz dopinane będą szczegóły.

Do grupy Discovery należy między innymi stacja Eurosport, która w tej sytuacji najpewniej przejmie transmitowanie cyklu Grand Prix. Z kolei partnerem organizacyjnym amerykańskiego giganta ma zostać toruńska firma One Sport. Polacy mają bowiem niezbędne doświadczenie w organizacji dużych żużlowych imprez, zbierane między innymi podczas zawodów o mistrzostwo Europy.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9458 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl