Grand Prix na Narodowym przełożone! Jest propozycja nowej daty

Tor żużlowy na PGE Narodowym

Tor żużlowy na PGE Narodowym (fot. materiały prasowe)

Nie za 53 dni, a za cztery i pół miesiąca najlepsi żużlowcy świata spotkają się na PGE Narodowym. Rozgrywana w Warszawie runda cyklu Grand Prix wstępnie została przełożona na 8 sierpnia.

Piszemy „wstępnie”, choć to data z oficjalnego komunikatu organizatorów. Sytuacja związana z epidemią zakażeń SARS-CoV-2 jest na tyle niepewna, że nie można jednak z całą pewnością powiedzieć, że warszawski turniej odbędzie się właśnie wtedy. Szanse na jazdę w sierpniu są jednak o wiele większe, niż 16 maja, czyli w pierwotnym terminie.

W tej sytuacji kalendarz cyklu Grand Prix 2020 nadal składa się z dziesięciu rund. Na ten moment inauguracja przypada na dzień 30 maja, kiedy ma się odbyć Grand Prix Niemiec. Jego gospodarzem jest Teterow. Mistrzostwa powinny zakończyć się 3 października w Toruniu.

Zmiana oznacza także, że w wakacje czołowych żużlowców świata czekać będzie prawdziwy maraton – od 18 lipca do 15 sierpnia odbędzie się pięć turniejów w pięć sobót z rzędu. Dwie z nich rozegrane zostaną w Polsce – tydzień przed rundą w Warszawie odbędzie się Grand Prix we Wrocławiu.

Bilety zakupione na pierwotny termin zawodów, a więc na dzień 16 maja, zachowują ważność na nowy termin. Jednocześnie Polski Związek Motorowy zapewnia, że możliwy będzie zwrot wejściówek. Wkrótce PZM poinformuje o szczegółach technicznych związanych z możliwością dokonywania zwrotów biletów i całej procedurze z tym związanej.

Przypomnijmy, że na 8 sierpnia wstępnie przełożono także drugą imprezę międzynarodową odbywającą się w Polsce – indywidualne mistrzostwa Europy w żużlu na lodzie w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło: speedwayekstraliga.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.905 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl