REKLAMAeWinner Banner

Jest data Grand Prix w Berlinie. „Na tę chwilę możemy wpuścić 5 tysięcy widzów”

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie (fot. Damian Kuczyński)

Potwierdziły się doniesienia portalu speedwaynews.pl. Eisspeedway Union Berlin chce niejako "uratować" lodowy sezon 2021 i zorganizować nawet dwie podwójne rundy światowego ścigania na swoim obiekcie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, mistrzostwa świata w ice speedwayu na sezon 2021 odwołali już organizatorzy z Inzell. Podobną decyzję w najbliższym czasie zmuszeni będą podjąć zapewne Holendrzy z Heerenveen. Wszystko przez koronawirusa i fakt niesprzyjający, jakim jest to, że oba miejsca do rozgrywania zawodów znajdują się w zamkniętych halach. Jak wiadomo tam, ryzyko zakażenia jest znacznie większe, niż na otwartej przestrzeni.

Eisspeedway Union Berlin chce wykorzystać atut, że niemiecki obiekt Horst Dohm Eisstadion znajduje się na wolnej przestrzeni. Organizatorzy ustalili już wstępną datę na lodowe mistrzostwa świata, jaką jest 6-7 marca. - Mamy do czynienia z imprezą plenerową, więc na ten moment moglibyśmy wpuścić 5 tysięcy widzów dziennie - mówi prezes Eisspeedway Union Berlin. - Wiadomo jednak, że przepisy mogą w każdej chwili ulec zmianie. My staramy się wszystko przygotować jak najlepiej, ale mamy to w świadomości, że możliwe będzie "zaciągnięcie hamulca" - dodaje.

Nie jest pewne, czy odbędą się tradycyjne mistrzostwa Niemiec, które rozgrywane były w Berlinie zawsze w czwartek poprzedzający zmagania czempionatu globu. Wszystko uzależnione będzie od aktualnej sytuacji. Potwierdziły się natomiast nasze informacje, że w przypadku odwołania wszystkich pozostałych rund w Europie, Berlin będzie chciał zorganizować także drugą rundę cyklu, która odbyć by się miała już tydzień później.

Plakat zapowiadający imprezę w stolicy Niemiec


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9838 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl