REKLAMAeWinner Banner

Pedersen w Championship? Plymouth Gladiators ze sporym wzmocnieniem!

Bjarne Pedersen

Bjarne Pedersen (fot. Patryk Kowalski)

Kolejny ruch transferowy w SGB Championship. Działacze Plymouth Gladiators wzmacniają swój zespół duńskim transferem. Do drużyny dołącza weteran brytyjskiego speedway'a – Bjarne Pedersen. 

Ostatnie miesiące są bardzo ciężkimi dla angielskiego żużla. Ze startów w SGB Premiership wycofali się Swindon Robins, a szeregi zespołów w SGB Championship zostały zmniejszone poprzez wycofanie się Somerset Rebels, których zastąpiono Plymouth Gladiators

Na dniach mieliśmy poznać wielką niespodziankę, mającą reprezentować barwy "Gladiatorów" w tegorocznym sezonie SGB Championship. Jak oficjalnie ogłoszono, ową niespodzianką był nie kto inny jak Bjarne Pedersen! Dla 42-letniego Duńczyka jest to powrót do rywalizacji na angielskich torach. 

Zakontraktowanie Pedersena jest na tyle ciekawe, gdyż  przyjdzie mu rywalizować przeciwko Poole Pirates. Były uczestnik cyklu Grand Prix, zdobył w Poole trzy tytuły mistrzowskie (2003,2004,2008). Warto podkreślić fakt, że Bjarne jest drugim najskuteczniejszym żużlowcem "Piratów" w historii, z ponad 3753 punktami na koncie, Prześciga go jedynie Craig Boyce z liczbą 4,498 "oczek". 

Plymouth Gladiators nie będzie jedynym zespołem, jaki skorzysta z jego usług w Wielkiej Brytanii. Kilka dni temu ogłoszono, że były zawodnik OK Bedmet Kolajarza Opole związał się z występującymi w SGB Premiership Peterborough Panters.

Ubiegłoroczny sezon miał być ostatnim z udziałem legendarnego zawodnika, ale panująca pandemia pokrzyżowała mu plany. Pedersen podkreślał, że ma coś do udowodnienia w swoim rodzimym kraju, więc postanowił odłożyć plany na zakończenie kariery.

źródło: Plymouth Gladiators speedway


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0517 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl