REKLAMAeWinner Banner

Kolejny klub w Wielkiej Brytanii wycofuje się z jazdy!

Charles Wright

Charles Wright (fot. Ian Charles)

Niestety, kolejny klub na Wyspach Brytyjskich podjął decyzję o nie wystawianiu drużyny ligowej do rozgrywek w sezonie 2021. Tym razem dotyczy to najniższego szczebla zmagań - National League.

Przypomnijmy, że wcześniej na taki krok zdecydowały się dwa inne brytyjskie kluby. Najpierw ze ścigania w nadchodzącym sezonie zrezygnowały "Rudziki" ze Swindon, a niedługo później "Rebelianci" z Somerset. Kolejnym ośrodkiem, który nie pojawi się na ligowych torach w roku 2021 będzie Isle of Wight Warriors. 

Komunikat klubu: - "Z wielkim żalem stwierdzamy, że promotorzy żużla z Isle of Wight, Barry Bishop i Martin Widman, podjęli ciężką decyzję o wycofaniu członkostwa w BSPL, w wyniku czego Warriors and Wizards Wightlink  nie będą uczestniczyć w rozgrywkach National League w tym roku. Decyzja nie była łatwa do podjęcia, ale po długiej korespondencji stało się jasne, że nowe zasady, narzucone "Lidze Narodowej", nie były odpowiednie dla Warriors Wightlink w 2021 roku. To fatalna wiadomość dla wszystkich ludzi związanych z klubem i dla tych pracujących na Smallbrook Stadium. Wielu wolontariuszy, sponsorów, urzędników i zawodników pracowało niestrudzenie razem, aby zapewnić, że żużel na Isle of Wight będzie nadal istniał i radował oko wszystkich odwiedzających. Teraz promotorzy potrzebują trochę czasu, aby skupić się na przyszłości i choć decyzja będzie oznaczać brak ligowego żużla na Smallbrook Stadium w tym roku, to nie oznacza to końca aktywności. Jak tylko ograniczenia zostaną zdjęte, treningi na obiekcie ruszą zgodnie z planem. Promotorzy dziękuję za ogromne wsparcie i nie mogą się doczekać, aby zobaczyć się ponownie na żużlu w Isle of Wight."

W sezonie 2021 w rozgrywkach National League pojedzie siedem lub osiem zespołów. Nie ma jeszcze ostatecznego potwierdzenia, bowiem Belle Vue Colts nie określiło definitywnie udziału. Wszystko wyjaśni się już niebawem.

Warto natomiast zaznaczyć, że w rozgrywkach wystartuje nowy zespół - Armadale Devils. Będzie to drużyna wystawiona przez szkocki klub Edinburgh Monarchs.

Lista drużyn National League:
- Armadale Devils
- Berwick Bullets
- Eastbourne
- Kent Royals
- Leicester Cubs
- Mildenhall Fen Tigers
- Newcastle Gems
- Belle Vue Colts (niepotwierdzone)

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0364 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl