REKLAMAeWinner Banner

Szefostwo z Liberca gościło w Gnieźnie. „To świetne, że ten ośrodek przywiezie do nas polski żużel”

Start Gniezno na spotkaniu z PD Liberec

Start Gniezno na spotkaniu z PD Liberec

Pod koniec stycznia informowaliśmy o projekcie, jaki budował Start Gniezno z czeskim klubem z Liberca. Na mocy porozumienia tych dwóch ośrodków, zespół z pierwszej stolicy Polski wystartuje w rozgrywkach czeskiej Extraligi.

W ubiegłym tygodniu doszło w Gnieźnie do spotkania między szefostwem Startu, a właścicielem libereckiego klubu - Veroslavem Kollertem oraz jego synem Tomasem. Podczas wizytacji Czechów została oficjalnie podpisana zgoda na udział Aforti Startu Gniezno w Extralidze. Obie strony są bardzo zadowolone z wspólnej wizji speedwaya, jaką udało się wypracować. - Bardzo mnie cieszy, że możemy współpracować z Gnieznem. To jest świetne, że ten ośrodek przywiezie nam do Liberca polski żużel - mówił w rozmowie udzielonej dla StartTV Verosvlav Kollert.

W podobnym tonie wypowiada się również kierownictwo polskiego klubu. - Chcemy promować naszych sponsorów, a także samo Gniezno na arenie czeskiej. Chcemy współpracować i pomagać sobie nawzajem - mówi Rafael Wojciechowski. Skąd natomiast wzięła się w ogóle współpraca Startu z Libercem? Jej źródłem jest Błażej Skrzeszewski. Żużlowiec-amator, który już przed kilkoma laty miał do czynienia ze wspomnianym czeskim ośrodkiem. - Parę lat temu udało mi się zagościć w Libercu u pana Kollerta. Najpierw odbywało się to na poziomie żużla amatorskiego, a teraz udało się to połączyć na zasadzie dwóch profesjonalnych ośrodków ligowych - wyjaśnia menadżer czeskiej drużyny Startu.

--> ZOBACZ RÓWNIEŻ: ŚCIGA SIĘ NA LODZIE I POPROWADZI START GNIEZNO W CZECHACH - WYWIAD Z BŁAŻEJEM SKRZESZEWSKIM <--

Czym różni się polski speedway od tego za naszą południową granicą? - Jest bardzo podobnie, jak w Polsce. Nie jest to może taki sam poziom sportowy, ale najważniejsze jest to, że Czesi nadal chcą się rozwijać do tego najlepszego poziomu - dodaje Błażej Skrzeszewski.

Jeśli chodzi stricte o tegoroczne rozgrywki u Czechów, ich inauguracja niestety została odwołana. Powód był dość kuriozalny, ale Veroslav Kollert liczy, że wszystko już niedługo się unormuje. - To jest dramat. Miała już wystartować u nas 1. liga czeska, ale ostatecznie do tego nie doszło, bo był problem z testami na COVID-19 (więcej info TUTAJ - dop. red.). Ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży i druga połowa sezonu będzie pełna jazdy.

Poniżej prezentujemy zaktualizowany terminarz Extraligi czeskiej. Aforti Start Gniezno o medal w tych rozgrywkach walczyć będzie w czterech rundach. Pierwsza zaplanowana jest w 21 lipca w Pardubicach. "Domowa" runda ma odbyć się natomiast 3 sierpnia. Medalistów poznamy 21 września w stolicy kraju - na praskiej Markecie.

Terminarz Extraligi czeskiej:
21 lipca - 1. runda - Pardubice
3 sierpnia - 2. runda - Liberec
2 września - 3. runda - Slany
21 września - 4. runda - Praga

Źródło: StartTV, ZP Pardubice, inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9982 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl