REKLAMAeWinner Banner

Żużel tylko dla zaszczepionych! Pierwszy kraj decyduje się na taki ruch

Nagyhalász Speedway Ring

Nagyhalász Speedway Ring (fot. Piotr Kin)

Oficjalnie mamy już pierwszy kraj, który zdecydował się na dość kontrowersyjny ruch. Węgry wpuszczą kibiców na trybuny żużlowych stadionów, jednak pod warunkiem, że... będą zaszczepieni. 

Światowe i europejskie terminarze cały czas ulegają przeróżnym zmianom ze względu na przedłużające się obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dziś informowaliśmy m.in. o przełożeniu turnieju SEC Challenge, który miał odbyć się w słoweńskim Krško. Działacze klubu AMD zdecydowali się, by zrezygnować z organizacji zawodów z uwagi na zakaz wpuszczania kibiców na trybuny. Pierwsze informacje mówią o zmianie lokalizacji na czeskie Pardubice. Czy turniej tam się odbędzie? To nadal bardzo wątpliwa kwestia, gdyż w Czechach co prawda zezwolono na udział publiczności, ale nie w sportach motorowych. Z tego względu nasi południowi sąsiedzi również odwołują kolejne zaplanowane u nich zawody.

Inaczej sytuacja wygląda na Węgrzech. W piątek premier Viktor Orbán poinformował o zaszczepieniu czterech milionów ludzi. W związku z tym władze kraju zdecydowały się na zezwolenie udziału publiczności w zawodach sportowych. Warunkiem jest jednak to, że jest się osobą zaszczepioną. Według wprowadzonych zasad każda osoba chcąca dostać się na trybuny, będzie musiała przedłożyć certyfikat poddania się dwom dawkom szczepionki przeciw COVID-19. Wyjątkiem są osoby poniżej 18. roku życia. Te wystarczy, że okażą się dowodem osobistym, potwierdzającym niepełnoletność. Zaszczepione osoby będą mogły uczestniczyć w zawodach bez stosowania maseczek ochronnych.

Informacja ta jest istotna dla osób, które planują wybrać się na zbliżającą się imprezę w węgierskim Nagyhalász. Nastąpiły bowiem zmiany w kalendarzu FIM. W miejscowości tej 19 czerwca odbędzie się jedna z rund kwalifikacyjnych do cyklu Speedway Grand Prix. To pierwsza tak ważny turniej, jaki zagości na tym węgierskim obiekcie. Przypomnijmy, że Challenge SGP planowany jest na 21 sierpnia w słowackiej Žarnovicy.

 

Źródło: inf. własna

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3255 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl