REKLAMAeWinner Banner

We wtorek i środę powalczą o miejsca w GP i SEC. Znamy listę startową

Václav Milík

Václav Milík (fot. Łukasz Wilk)

Nadchodzący wtorek i środa to ważne dni dla czeskich żużlowców. Powalczą oni w turnieju, który został specjalnie podporządkowany zmianom w europejskim terminarzu. Nasi południowi sąsiedzi stoczą rywalizację o miejsce w SEC i SGP. Jednak wszystko bez kibiców, mimo że inne sporty mają już dopuszczoną publiczność na trybuny. 

Czeski żużel jest wyjątkowo poszkodowany przez zasady wynikające z pandemii koronawirusa. Ostatnio na łamach speedwaynews.pl informowaliśmy między innymi o odwołaniu inauguracji sezonu w tym kraju. Wszystko było spowodowane... złym rodzajem testów na COVID-19. Sytuacja była o tyle kuriozalna, że wszyscy zawodnicy byli przetestowani, a mimo to nie mogli wziąć udziału w zawodach. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Mimo zdejmowania restrykcji przy innych dyscyplinach w Republice Czeskiej, sporty motorowe mają nadal zakaz udziału publiczności. Szefostwo żużlowego związku w tym kraju jest już bezradne i rozkłada wręcz ręce. Mimo starań, nie ma na razie momentu przełamania. Zdecydowano się na ten moment przełożyć wszystkie pozostałe imprezy, z wyjątkiem Indywidualnego Pucharu Czech, który ma w tym sezonie trochę inną wagę, niż zwykle. 

W związku z odwołaniem eliminacji do cyklu Speedway Euro Championship, Czesi postanowili, że mimo wszystko będą chcieli swojego przedstawiciela na te turnieje wyłonić w sposób sportowy. Ustalono więc, że krajową eliminacją będzie wspomniany wyżej puchar Czech. Zawody odbędą się w formie dwudniowej - pierwsze we wtorek 4 maja, drugie w środę 5 maja. Żużlowcy rywalizować będą odpowiednio w Pradze i Pardubicach. Więcej o zasadach tych zmagań można przeczytać TUTAJ.

Lista startowa:
1. Martin Malek
2. Josef Franc
3. Jakub Exler
4. Jaroslav Petrák
5. Eduard Krčmář
6. Ondřej Smetana
7. Pavel Kuchař
8. Hynek Štichauer
9. Jan Kvěch
10. Jan Macek
11. Michal Bastecky
12. Daniel Klima
13. Petr Chlupáč
14. Václav Milík
15. Václav Kvěch
16. Vojtech Zamazal

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4472 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl