REKLAMAeWinner Banner

Po 25 latach wracają do jazdy. Ogłoszony pierwszy klubowy kontrakt, w październiku pierwszy występ w zawodach

Michael Härtel

Michael Härtel (fot. Niklas Breu)

Fantastyczna chwila dla niemieckiego speedwaya zbliża się wielkimi krokami. Po blisko 25 latach absencji w rozgrywkach żużlowych, do rywalizacji powróci słynny klub. Już w październiku wystartuje w zawodach, a na ten moment ogłoszono pierwszy kontrakt!

Ńiejednokrotnie pisaliśmy już na łamach naszego serwisu o planach reaktywacji słynnego ośrodka za naszą zachodnią granicą. W Neubrandenburgu, gdzie niegdyś funkcjonował z powodzeniem ośrodek żużlowy na nieistniejącym już dziś stadionie, zawiązało się nowe stowarzyszenie MSC Vier Tore. Prężnie działają oni w celu reaktywowania speedwaya w tym mieście. Projekt zdobył duże zainteresowanie miejscowych, a także deklarację pomocy z innych żużlowych stron. Już teraz trwa budowa nowego obiektu, który tym razem ma leżeć na obrzeżach, a nie jak poprzednik - w centrum miasta.

W działaniu projektu widać spore zaangażowanie, nowy klub ogłaszał nie raz już zbiórki na pomoc w inwestycji, wystawiając na sprzedaż różne klubowe gadżety, bądź historyczne pamiątki. Jedną z bardziej ciekawych inicjatyw było zaoferowanie nazwiska darczyńcy w nazwie nowego stadionu. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Wygląda na to, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a już teraz postawiono ogromny krok ku przywróceniu żużla do Neubrandenburga. Podpisano bowiem pierwszy klubowy kontrakt. Z MSC Vier Tore związał się zawodnik reprezentujący barwy 2-ligowego Landshut Devils - Michael Härtel. Już niebawem ma zostać ogłoszone kolejne nazwisko.

Wszystko związane jest z imprezą, która czeka niemieckich fanów 9 października. W Dohren, na bardzo nietypowym żużlowym torze (z linią startu mieszczącą się poza jego obrębem - ZOBACZ TUTAJ) rozegrany zostanie turniej Speedway Masters. W nim weźmie udział 8 zespołów po dwóch zawodników w każdym. Jedną z ekip będzie właśnie MSC Vier Tore Neubrandenburg!
 

Zobacz trailer październikowego turnieju w Dohren:

 
Plakat zapowiadający imprezę

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1256 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl