REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Oficjalnie: Nowe nazwisko w Starcie Gniezno!

Ernest Koza

Ernest Koza (fot. Łukasz Wilk)

W środę Ernest Koza oficjalnie pożegnał się z tarnowskimi kibicami, a już w czwartek pojawiła się informacja o tym, że wychowanek Unii będzie w przyszłym roku zawodnikiem Aforti Startu Gniezno. O porozumieniu z Kozą poinformował sam klub.

O takim ruchu tarnowianina mówiło się już od jakiegoś czasu. Po spadku Unii Tarnów z eWinner 1. Ligi Żużlowej trudno utrzymać podstawowych zawodników. Sam Ernest Koza już w środę oficjalnie poinformował o swojej decyzji. To kolejny żużlowiec, który opuszcza Tarnów, albowiem z Unii odejdą Dawid Rempała, Niels-Kristian Iversen oraz Rohan Tungate.

Nowym klubem Ernesta Kozy będzie Aforti Start Gniezno. Ekipa z pierwszej stolicy Polski w tym roku nieco rozczarowała i w sezonie 2022 spróbuje się zrehabilitować. 27-latek z Tarnowa również będzie miał coś do udowodnienia, ponieważ w zakończonym sezonie spisywał się nierówno i uzyskał dopiero 33. średnią biegową w eWinner 1. Lidze. Koza to drugie nowe nazwisko w kadrze na przyszłoroczne rozgrywki. Wcześniej Start ogłosił porozumienie z wracającym na polskie tory Antonio Lindbäckiem.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1381 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl