Dominik Kubera klubowym kolegą Huberta Łęgowika

Dominik Kubera

Dominik Kubera (fot. Patrycja Knap)

Powoli krystalizują się składy nie tylko w polskich klubach, ale również za granicą. Sezon transferowy w Szwecji nabiera rozpędu, a kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt w Skandynawii, jest Dominik Kubera.

Dla Dominika Kubery zakończony kontuzją barku sezon 2021 był najlepszym w karierze. Reprezentant Polski wprowadził biało-czerwonych do finału Speedway of Nations, dwukrotnie stanął na podium turniejów cyklu SGP w Lublinie oraz był bardzo pewnym punktem Motoru Lublin, z którym sięgnął po srebrny medal DMP. Kubera fantastycznie spisywał się również w Szwecji, gdzie w barwach Vetlandy Speedway zapisywał przy swoim nazwisku nawet komplety punktów i był jednym z liderów ekipy, która ostatecznie odpadła w ćwierćfinale.

Polak postanowił zmienić barwy i w 2022 roku będzie zdobywać punkty dla Lejonen Gislaved. Jest to już drugi Polak w kadrze „Lwów” na przyszły sezon. Wcześniej zespół z Gislaved ogłosił porozumienie z Hubertem Łęgowikiem. Oprócz polskiego duetu zespół Lejonen poinformował jeszcze o podpisaniu kontraktów m.in. z Dimitrim Bergé czy też Oliverem Berntzonem.

Kadra Lejonen Gislaved na sezon 2022:
Dominik Kubera
Hubert Łęgowik
Dimitri Bergé
Oliver Berntzon
Casper Henriksson
Mathias Thörnblom


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1243 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl