REKLAMAeWinner Banner

Nowości w 2. lidze i zaskoczenie w Apatorze. Podsumowanie 9. dnia okienka transferowego

Edward Mazur

Edward Mazur (fot. Mariusz Sądy)

Kolejny dzień ofensywy transferowej za nami. Dzisiaj najbardziej interesujące były ruchy drugoligowców - szczególnie tych "nowych". Nie zabrakło jednak wydarzeń w pozostałych dwóch ligach.

W dniu dzisiejszym oficjalnie podpisano dziesięć umów kontraktowych. O wszystkich informowaliśmy Państwa na łamach speedwaynews.pl. Tutaj, jak co dzień dokonamy podsumowania wszystkich transferowych ruchów. Jest dziś o czym mówić!

W 2. Lidze Żużlowej umowy transferowe rozpoczęła wiadomość od Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Nowo powstały klub rozpoczął dziś budowę składu na pierwszy sezon działalności. Drużynę ze stolicy Podkarpacia reprezentować będą Patryk Rolnicki, który po skończeniu wieku juniora zakończył przygodę w GKM-ie Grudziądz, oraz Edward Mazur pozyskany z Wilków Krosno. Formalnie potwierdzono dziś kontrakt Bjarne Pedersena w opolskim OK Bedmet Kolejarzu, który po przyszłym sezonie zamierza zakończyć żużlową przygodę. Opolscy działacze poinformowali również o pozytywnym wyniku rozmów z Oskarem Polisem, który pozostanie w klubie przez kolejne dwa lata. Na wieczór, podobnie jak wczoraj, dotarła informacja z Wittstock. Kolejnym zawodnikiem, a właściwie zawodniczką "Wilków" będzie Celina Liebmann. 18-letnia Niemka będzie mogła oczywiście startować pod numerami 6 i 7.
AKTUALIZACJA - 21:30:
Na sam koniec dnia ogłoszono jeszcze jeden ważny kontrakt. PSŻ Poznań wyraźnie wzmacnia się na nadchodzący sezon 2020. Skorpiony pozyskały z rybnickiego ROW-u doświadczonego Zbigniewa Sucheckiego. To powrót tego zawodnika. Poznańskie barwy reprezentował w latach 2008-2009.

W Nice 1. Lidze Żużlowej ponownie dwoma kontraktami pochwaliła się TŻ Ostrovia. I znów z juniorami. I znów są to umowy długoletnie. Świeżo "upieczeni" zawodnicy - Jakub Poczta oraz Jakub Krawczyk podpisali z ostrowskim klubem dokumenty na współpracę aż do 2025 roku! Jednak nie tą informacją żyje dziś świat pierwszoligowych drużyn. Dość niespodziewanego transferu dokonał Apator Toruń. Zakontraktowali 26-letniego Ryana Douglasa z Australii, który do tej pory nie miał większego doświadczenia poza brytyjskimi torami. Jednak świetne wyniki "Kangura" mogą napawać optymizmem i w Toruniu liczą na jego rozwój.

W PGE Ekstralidze również nie obyło się bez nowych umów. Włodarzom zielonogórskiego Falubazu udało się zawrzeć porozumienie z Michaelem Jepsenem Jensenem i Duńczyk dalej przybierać będzie kewlar z Myszką Miki w sezonie 2020. O dużym sukcesie mogą mówić w Częstochowie. W ekipie Włókniarza umowę parafował ich kapitan. Mowa o Leonie Madsenie, który w tym roku uzyskał najlepszą średnią biegową w rozgrywkach. Duńczyk związał się z "Lwami" aż na trzy następne lata.

Od redakcji: Podczas trwania okienka transferowego każdego wieczoru publikować będziemy podsumowanie dnia. Codziennie w jednym zbiorczym tekście poinformujemy, kto w ciągu ostatnich godzin oficjalnie ogłosił parafowanie nowych umów.

Aktualne składy zespołów:

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 1.0835 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl