Piątek obfity w bardzo istotne kontrakty. Podsumowanie 8. dnia okienka transferowego

Lukas Fienhage

Lukas Fienhage (fot. Roman Biliński)

Za nami ósmy dzień okienka transferowego. Śmiało można przyznać, że nudno nie było. Ważne umowy zostały podpisane zarówno w PGE Ekstralidze, jak i 1. i 2. Lidze Żużlowej.

Dzisiaj przedstawiono aż dwanaście nowych kontraktów. Wśród nich - rzecz jasna - część przedłużających dotychczasowe umowy. Ale nie brakowało też zmian klubowych barw. W 2. Lidze Żużlowej piątek należał do Wölfe Wittstock, którzy dziś rozpoczęli oficjalne parafowanie umów. Na początku ogłoszono pierwszego zawodnika "Wilków", którym okazał się Lukas Fienhage - stały uczestnik cyklu Grand Prix na długim torze w sezonie 2020. Niemiec urodzony jest w 1999 roku, więc będzie mógł jeździć na pozycji 6 i 7. Z pewnością będzie to silny punkt drużyna Franka Mauera. Na tym jednak nie poprzestano. Nowy klub w drugoligowych rozgrywkach zaprezentował jeszcze jednego "rajdera", którym okazał się Marcin Kościelski. Toruński wychowanek w przyszłym sezonie przechodzić będzie w wiek seniora.

W Nice 1. Lidze Żużlowej również było dziś ciekawie. TŻ Ostrovia poinformowała o przedłużeniu kontraktów z juniorami - Sebastianem Szostakiem i Kacprem Grzelakiem. Jednak co istotne, umowy te obowiązują do 2024 roku! Oprócz tego, Wiktor Kułakow związał się z Apatorem Toruń. To kolejny zawodnik, który przychodzi do tego tego klubu, mając już w swoim CV przygodę z "Aniołami". Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia okienka w Nice 1. LŻ wydaje się jednak ruch Startu Gniezno. Zakontraktowali oni bowiem Timo Lahtiego, który był szóstym zawodnikiem rozgrywek w 2019. Umowy przedłużono również z Damianem Stalkowskim i Kevinem Fajferem, wchodzącym w wiek seniora. Co ważne, gnieźnieńskie "Orły" ogłosiły też konfiguracje w sztabie szkoleniowym. Juniorów wraz z Adamem Fajferem szkolić będzie Jurica Pavlic, który jednocześnie będzie zawodnikiem tej drużyny!

W PGE Ekstralidze też nie było "cicho". Kontrakt z Falubazem przedłużył Patryk Dudek. Podobnie uczynił Artiom Łaguta, dokonując tego w GKM-ie Grudziądz. Najważniejszymi wydarzeniami były jednak dwie inne umowy. Sparta Wrocław "podebrała" utalentowanego Brytyjczyka rybnickiemu ROW-owi. Dla wrocławian to z pewnością duży sukces i nadzieja na dobrą perspektywę w przyszłości, gdyż Daniel Bewley to młody, mocno rokujący żużlowiec. Największym hitem jest powrót na "stare śmieci" Runego Holty. Norweg z polskim paszportem wraca do częstochowskich "Lwów"!

Od redakcji: Podczas trwania okienka transferowego każdego wieczoru publikować będziemy podsumowanie dnia. Codziennie w jednym zbiorczym tekście poinformujemy, kto w ciągu ostatnich godzin oficjalnie ogłosił parafowanie nowych umów.

Aktualne składy zespołów:

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...

Powiązane artykuły

Artykuł załadowany: 0.7281 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl