REKLAMAeWinner Banner

Chris Louis: Program „wschodząca gwiazda” to szansa na silną kadrę narodową

Chris Louis

Chris Louis (fot. Piotr Kin)

Po przedstawieniu szczegółowych planów rozegrania sezonu 2021 na Wyspach Brytyjskich, Ipswich Witches postanowiło, że podejmie wyzwanie i przystąpi do SGB Premiership. Głos w tej sprawie zabrał promotr "Wiedźm" - Chris Louis.

Chris Louis to znana dla polskiego kibica postać. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 1990 roku reprezentował kluby takie, jak Sparta Wrocław, Stal Rzeszów, Stal Gorzów, ZKŻ Zielona Góra, Polonia Piła, TŻ Lublin, czy Wybrzeże Gdańsk. Po zakończeniu kariery dobrze odnajdywał się w roli reportera podczas transmisji telewizyjnych ligi angielskiej emitowanych w Sky Sports, które realizowane były również w Polsacie. Obecnie Chris Louis jest promotorem aktualnych wicemistrzów Wielkiej Brytanii - ekipy Ipswich Witches. 

Władze angielskiego żużla doszły do porozumienia i stworzyły jasny plan odjechania rozgrywek w sezonie 2021. - To dobrze, że rozmowy dotyczące nowego sezonu zostały sfinalizowane. Wszyscy wiemy, jak to wygląda. Jestem naprawdę podekscytowany, że będziemy mogli wreszcie coś zacząć. Mieliśmy w końcu ponad jeden sezon bez żużla. Nie możemy się doczekać, kiedy w Ipswich znów będzie noc wielkiego ścigania - mówi Louis w rozmowie z klubowymi mediami.

Jedną z nowości jest wprowadzenie programu "wschodząca gwiazda". Wobec ograniczeń, jakie nałożyła polska ekstraliga, brytyjscy włodarze zmuszeni byli nieco do podjęcia ruchów, które pozwolą speedwayowi w ich kraju odbudowanie dawnej pozycji. Pomoc w szkoleniu młodych zawodników i ich większe promowanie ma zdecydowanie w tym pomóc. - Największą wiadomością jest stworzenie programu "wschodząca gwiazda", który da zawodnikom łatwiejszą drogę do stawania się profesjonalnym żużlowcem. Młodzi rajderzy dostaną teraz znacznie większe wsparcie. Inicjatywa "wschodząca gwiazda" i cała praca związana z tym tematem to odpowiedź na to, że w lidze angielskiej nie zobaczymy niektórych najlepszych zawodników. Teraz musimy się skupić na tym, aby dać pomoc młodym brytyjskim żużlowcom. Ten program ma także szansę uczynić speedway trwałym sportem w naszym kraju i ma dać sposobność na ponowne stworzenie bardzo silnej drużyny narodowej.

Obiekt w Ipswich (fot. Damian Kuczyński)

Chris Louis zaznaczył również, że niektórych będzie w nadchodzącym sezonie brakować. Liczy jednak, że sytuacja niedługo zmieni się na tyle, że z powrotem będzie można ujrzeć ich w brytyjskich rozgrywkach. - Zmiany musiały nastąpić. Covid-19 to wymusił. Niestey w sezonie 2021 nie zobaczymy w naszych szeregach Nicolasa Covatti. Z ligi całkowicie wycofało się Swindon Robins i Somerset Rebels, ale ta decyzja ma całkowite poparcie naszych działaczy, gdyż robią to tylko i wyłącznie, aby chronić swoje istnienie w przyszłości - tłumaczy Louis. Promotor "Wiedźm" chciałby zobaczyć z powrotem w Premiership Roberta Lamberta i Taia Woffindena. - Miejmy nadzieję jednak, że mimo wszystko czołowi zawodnicy powrócą do naszych rozgrywek w najbliższej przyszłości. Będzie nam brakować chociażby Roberta Lamberta, czy Taia Woffindena.

W ostatnim sezonie, jaki udało się odjechać na Wyspach, Ipswich Witches zajęło drugą lokatę. W finale ulegli Swindon Robins. Jakie są cele na sezon 2021? - W tym roku chcemy zwyciężyć w finale Premiership, a nie tylko do niego awansować! - kończy Chris Louis. Przypomnijmy, że szeregi "Wiedźm" ma reprezentować m.in. Jason Crump.

 

Zwrot za pierwszy zakład do 155 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Czy Ipswich Witches zostanie mistrzem Wielkiej Brytanii 2021?


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.7699 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl