REKLAMAeWinner Banner

Niedziela pełna opadów – Sprawdzamy pogodę dla żużlowych miast!

Stadion Olimpijski

Stadion Olimpijski (fot. Krzysztof Szpak)

Przed nami dość zawirowany weekend z ukochaną dyscypliną. Kilka ważnych spotkań ligowych, dwie rundy cyklu Grand Prix, a wszystko zwieńczyć mają Derby Wielkopolski. Pogoda może narobić jednak trochę kłopotów. Zapraszamy na cotygodniową prognozę dla żużlowych miast.

 

Wittstock/Dosse

Przed MSC Wölfe Wittstock najbardziej elektryzujące spotkanie w 2. Lidze Żużlowej. Pierwsze historyczne derby zakończyły się totalną katastrofą dla podopiecznych Franka Mauera. Trans MF Landshut Devils przybywa do Branderburgii z jednym, ale to ważnym zadaniem – Wygrać za trzy punkty. Napiętej atmosferze sprzyjać ma pogoda. Niebo ma zasłonić częściowe zachmurzenie, a na domiar złego, spekulowane są przejściowe opady deszczu. Temperatura na poziomie 23 stopni Celsjusza wzrośnie na torze, gdzie może dojść do wielu ciekawych zdarzeń. Planowano, spotkanie ma rozpocząć się o godzinie 16. Zapraszamy na relację LIVE z derbowego starcia.Wrocław

Po drużynowych emocjach, przyjdzie czas na założenie narodowych barw i wspieranie swoich ulubionych żużlowców. Piątek oraz sobota staną pod znakiem rywalizacji w cyklu Speedway Grand Prix. Jak wiadomo, obecnym liderem cyklu jest zawodnik Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski. Popularny „Magic” upatrywany jest jako jeden z faworytów do zwycięstwa we wrocławskiej rundzie cyklu. Jak prezentuje się aura na piątkowe ściganie?

Jak widać, nic nie chce stanąć na przeszkodzie do tego, abyśmy mogli delektować się topową rywalizacją. Na czas rozpoczęcia turnieju, temperatura oscylować ma w granicach 27 stopni Celsjusza. Podobnie jak w Wittstock, istnieje prawdopodobieństwo przelotnych opadów deszczu, które mogą zagrozić rywalizacji. Przeważnie powinno świecić słońce. Zapraszamy na relację LIVE z piątkowej rywalizacji.

Sobotnie warunki mają być nieco odmienne od tych, które doświadczymy w piątkowy wieczór. Niższa temperatura, większe prawdopodobieństwo opadów i więcej chmur na niebie. Słońce może być całkowicie zakryte i nie wyjrzeć przez resztę zawodów. Czy będzie to zagrażało zawodom? Zapraszamy na relację LIVE z sobotniej rundy.


Rawicz

Sobota to idealny czas na oglądanie 2. Ligi Żużlowej. Tradycyjnie, w samo południe, drużyny Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i MSC Wölfe Wittstock zmierzą się w pojedynku iście rewolwerowym. Pytanie, czy goście choć trochę postawią opór rywalom, gdyż wyjazdy im zupełnie nie leżą. Gospodarze to faworyci do walki o awans i mogą liczyć m.in. na Damiana Dróżdża. Pogoda nie ma zamiaru przeszkadzać kibicom w dopingowaniu swoich ulubieńców. Co więcej, częściowe zachmurzenie pomoże w zmniejszeniu odczuwalnej temperatury, która ma sięgać 23 stopni. Prawdopodobieństwo opadów wynosi 10%. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.
Rybnik

W Rybniku dojdzie do bardzo ważnego starcia ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Goście, po dłuższej niestabilności, znaleźli odpowiednie przełożenia i wkroczyli do walki o play-off. Jeżeli Eryk Jóźwiak chce myśleć o późniejszym urlopie, trzy punkty ze śląskiego owalu są kluczowe. Mecz ten będzie też okazją do debiutu Drew Kempa oraz Pawła Trześniewskiego. Na nieszczęście dla fanów, potyczka ta może być zagrożona. Prognozy wskazują, że sobota przyniesie ze sobą bardzo dużą liczbę przelotnych opadów, które są w stanie pokrzyżować plany rozegrania tego pojedynku. Temperatura oscylować będzie w granicach 26 stopni. Mecz ten będzie można obserwować przez relację LIVE. Tarnów

Burzliwy sezon Tarnowa został podłapany przez warunki atmosferyczne. Podobnie jak w Rybniku, potyczka Unii z Orłem może zostać storpedowana i odwołana. Prognozy wskazują, że niedziela może upłynąć pod kątem ulewnego deszczu oraz burzy, której punkt kulminacyjny szacowany jest na godziny rozgrywania potyczki. Temperatura bliźniacza do tej z Rybnika. Relacje z ostatniego spotkania Unii przy własnej publiczności przedstawimy w postaci LIVE. 
Bydgoszcz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz nadal walczy! Wszelkie trudności losu skumulowały się w jeden sezon, ale podopieczni Lecha Kędziory wchodzą na najwyższe obroty. Co więcej, na Sportową przyjedzie rewelacja tegorocznych rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej - Celfast Wilki Krosno. Obie ekipy potrzebują punktów jak powietrza, ale zapowiadane opady deszczu mogą sprawić, że mecz zostanie odłożony w czasie. Nie ma mowy o jakichkolwiek burzach, co powinno dać cień nadziei. Temperatura zaś - 24 stopnie Celsjusza. Prognozowane są przelotne opady. Relacja LIVE zapowiada się obiecująco. 
Zielona Góra

Mecz o życie dla obu ekip. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra nie jest pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej, co nie działa na korzyść klubu z takimi tradycjami. Leszno przestało pełnić rolę wielkiego kolektywu i często podwija się Unii noga, szczególnie w ważnych meczach. W Zielonej Górze zabraknie Lidsey'a, co powinno otworzyć pewną furtkę dla gospodarzy. Zamknąć ją będą chciały przelotne opady, ale z 50% prawdopodobieństwem. Temperatura oscylować ma w granicach 22 stopni. Zapraszamy na relację LIVE. 
Gorzów Wielkopolski

Moje Bermudy Stal Gorzów i Betard Sparta Wrocław są niemalże bezbłędne w tegorocznej kampanii ligowej. Obie ekipy zgłaszają aspiracje do walki o wysokie cele, być może pokuszą się o zdobycie tytułu DMP i przerwanie długowiecznego panowania Unii Leszno. Co bardzo ciekawe, pogoda wydaje się sama zainteresowana obejrzeniem takiego starcia. Słońce z kilkoma chmurami, mała szansa na opady. Jest to trochę absurdalne, zważywszy na prognozy dla Zielonej Góry. Nie mnie jednak, kibice obu zespołów mogą spokojnie planować przyjście na stadion. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.Gniezno 

Derbami zaczynamy i derbami kończymy. Począwszy od 2019, starcia Startu z Arged Malesą nabrały dodatkowego znaczenia. Niestety, ale tegoroczna odsłona walki przy W25 nie ma zbytnio wielkiego znaczenia dla gospodarzy. Fatalny sezon, gdzie końcówka zaważyła nad ostatecznym wymiarem urlopu Startu od występów w lidze polskiej. Ostrowianie nadal walczą o zagwarantowanie sobie miejsca w fazie play-off. Bardzo możliwe, że przyjdzie im rywalizować w podobnych warunkach, które spotkały Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przelotne opady, 22 stopni Celsjusza oraz spora wilgotność powietrza. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

Pogoda za: weathers.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3152 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl